نرخ تورم در منطقه یورو و کشورهای عضو OECD، آمار اشتغال آمریکا در ماه سپتامبر، نرخ بیکاری و مازاد حساب جاری اتحادیه اروپا و کسری حساب جاری انگلیس در سه ماهه دوم سال 2019 جزو مهم ترین آمارهای اقتصادی منتشر شده در این هفته بوده اند.

در هفته ای که پشت سر گذاشتیم، اعداد و ارقام متعددی در ارتباط با اقتصاد، تجارت و کسب وکار در اقصی نقاط جهان، از سوی رسانه ها، نهادهای اقتصادی ملی و بین المللی و مراکز تحقیقاتی منتشر شد که مهم ترین آنها را می توان در موارد ذیل خلاصه کرد:
700 میلیون نفر
سازمان ملل متحد: با وجود دستاوردهای جهانی در زمینه مبارزه با فقر طی چند دهه اخیر، در حال حاضر 700 میلیون نفر از جمعیت جهان همچنان در فقر مطلق به سر می برند.
26 میلیون کشاورز و 75 کشور
کنفرانس تجارت و توسعه ملل متحد (آنکتاد): حدود 26 میلیون کشاورز در 75 کشور جهان به کشت پنبه اشتغال دارند.
36 درصد و 7 درصد
کنفرانس تجارت و توسعه ملل متحد (آنکتاد): در سال 2009 حدود 36 درصد از شرکت های حاضر در فهرست 500 شرکت برتر جهان برحسب میزان درآمد را شرکت های نفتی تشکیل می دادند، اما اکنون سهم شرکت های نفتی در این فهرست تنها به 7 درصد رسیده است.
35 درصد و 60 درصد
بانک جهانی: بخش کشاورزی نقشی محوری در اقتصاد کشورهای غرب آفریقا ایفا می کند به طوری که این بخش 35 درصد از تولید ناخالص داخلی منطقه را تشکیل می دهد و 60 درصد از نیروی کار فعال منطقه نیز در این بخش مشغول کارند.
136 هزار شغل
سی ان بی سی: در ماه سپتامبر (10 شهریور تا 8 مهر) حدود 136 هزار شغل جدید به طور خالص در آمریکا ایجاد شده است. نرخ بیکاری نیز به 3.5 درصد رسیده است که پایین ترین میزان آن در نیم قرن اخیر به شمار می رود.
54.9 میلیارد دلار
سی ان بی سی: کسری تراز تجاری آمریکا در ماه آگوست (10 مرداد تا 9 شهریور) با افزایش 1 درصدی در مقایسه با ماه قبل از آن به 54.9 میلیارد دلار رسیده است.
6000 نفر
سی ان بی سی: در پی شدت گرفتن ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار