وزیر دفاع روسیه گفت حدود 500 نفر از عناصر تروریستی داعش در پی حملات ترکیه به سوریه، از زندان های شمال شرقی این کشور فرار کرده اند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه سه شنبه شب در نشست خبری مشترک با «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه این کشور گفت که حدود 500 نفر از عناصر تروریستی داعش از شمال شرق سوریه فرار کرد ه اند.
وزیر دفاع روسیه گفت که فرار این 500 نفر از شمال شرقی سوریه، پس از عملیاتی صورت گرفت که قبل از آن ترکیه و آمریکا با یکدیگر توافق کرده بودند.
به گزارش روسیاالیوم، وی تاکید کرد که محور اصلی گفت وگوی اخیر ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان در سوچی، توقف درگیری ها در سوریه بود.
روسای جمهور ترکیه و روسیه روز سه شنبه ضمن دیدار با یکدیگر در سوچی روسیه اعلام کردند که آنکارا و مسکو در این دیدار به توافقی تاریخی برای جلوگیری از تقسیم سوریه رسیدند.
اردوغان در نشست خبری مشترک با پوتین در سوچی گفت: « تلاش می کنیم تمامیت ارضی سوریه حفظ شده و هیچگونه چشم طمعی به اراضی سوریه نداریم.» وی افزود: «به دنبال تقویت شرایط کنونی در ادلب و حمایت از زیرساخت ها در این منطقه برای تقویت امنیت هستیم.»
رئیس جمهور ترکیه افزود: « در این دیدار به توافقی تاریخی برای جلوگیری از گسسته شدن اراضی سوریه دست پیدا کردیم و اسنادی را با روسیه امضا کردیم که بر اساس آن، گروه های تروریستی از تمامی مرزهای منطقه امن تا عمق 30 کیلومتر طی 150 ساعت عقب نشینی کنند که این عقب نشینی شامل تل رفعت و منبج به طور کامل نیز می شود»( جزئیات بیشتر ).
اردوغان ۱۷ مهرماه از آغاز عملیات نظامی جدید این کشور در شمال سوریه خبر داد. وی اسم رمز این عملیات را «چشمه صلح» عنوان کرد و مدعی شد که مأموریت نیروهای مسلح ترکیه «ممانعت از ایجاد گذرگاه تروریستی در طول مرزهای جنوبی» است.
«مایک ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار