نایب رئیس انجمن قطعه سازان با بیان اینکه ریسک نوسان نرخ ارز را بابت دریافت تسهیلات صنعت خودرو پذیرفتیم ، گفت: این موضوع را به مسئولان بانک مرکزی و وزارت صنعت اعلام کردیم ولی در نهایت تسهیلاتی پرداخت نشد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، شاپور سامعی در یک نشست خبری اظهار داشت: بابت دریافت تسهیلات 844 میلیون یورویی صنعت خودرو قبول کردیم که ریسک نوسان نرخ ارز را پوشش دهیم ولی تاکنون موفق به دریافت تسهیلات نشده ایم.
خبرنگار فارس پرسید رئیس کل بانک مرکزی می گوید خودروسازان ریسک نوسان نرخ ارز را نپذیرفتند و حاضر نشدند تسهیلات ارزی را با نرخ روز بازپرداخت، بپردازند. در عین حال قطعه سازان از پذیرفتن این موضوع در حضور وزیر صنعت خبر می دهند. آیا وزیر صنعت این مسئله را به رئیس کل بانک مرکزی انتقال نداده است؟ سامعی پاسخ داد: در ابتدای کار حدود یک تا یک ماه و نیم حق با بانک مرکزی بود و خودروسازان و قطعه سازان در جلسات مختلف این موضوع را مطرح کردند که اگر نرخ ارز در سال آینده افزایش یابد، بازپرداخت ارز مشکل خواهد بود. این مسئله را قبلاً نیز تجربه کرده بودیم و باعث ورشکستگی برخی شرکت ها شده بود.
وی ادامه داد: بعد از مدتی که دیدیم بانک مرکزی ریسک نوسان نرخ ارز را نمی پذیرد و این موضوع به تصویب شورای عالی پول و اعتبار هم رسید، ریسک نوسان نرخ ارز را پذیرفتیم و این موضوع را به مسؤولان بانک مرکزی و وزارت صنعت نیز اعلام کردیم. وقتی کار به مرحله نهایی رسید، دستورالعمل بانک مرکزی سررسید شد و درخواست تمدید آن را ارائه کردیم.
وی افزود: در عین حال، درخواست کردیم که خودمان ارز نیما و یا غیره را تأمین کنیم و بانک مرکزی معادل ریالی آن را به ما بدهد که این موضوع هم مسکوت ماند و در نهایت تسهیلاتی پرداخت نشد.
* نامه نگاری برای تمدید دستورالعمل ترخیص مواد اولیه
وی در ادامه با اشاره به دستور قبلی معاون اول رئیس جمهور در رابطه با ترخیص مواد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار