لندن – ایرنا – وزیر امور خارجه انگلیس روز پنجشنبه با ایراد سخنانی در مجلس عوام، مدعی شد که روسیه با انجام حملات سایبری ، اقدام به دخالت در انتخابات سراسری کشورش کرده است.

«دومینیک راب» ادعا کرد که بر اساس تجزیه و تحلیل های گسترده ای که در این زمینه صورت گرفته، عوامل روسیه تلاش کرده اند تا از طریق انتشار اسناد محرمانه دولت در جریان انتخابات پارسال (۲۰۱۹) دخالت کنند.
به گفته وی، این اطلاعات مربوط به مذاکرات تجاری انگلیس و آمریکا است که در شبکه های اجتماعی از جمله «ردیت» لو رفت. وزیر امور خارجه انگلیس تصریح کرد که دولت لندن این حق را برای خود محفوظ می دارد که به اقدام مسکو در این زمینه پاسخ مقتضی نشان دهد.
اتهامات تازه لندن علیه روسیه در حالی مطرح می شود که جرمی کوربین رهبر سابق حزب کارگر انگلیس در آستانه برگزاری انتخابات پارسال گفته بود به اسناد تازه ای دست پیدا کرده که تائید می کند سازمان خدمات درمانی انگلیس (ان اچ اس) که مردم این کشور روی ملی بودن آن تعصب دارند، در دولت محافظه کار بوریس جانسون به شرکت های خصوصی آمریکا واگذار خواهد شد.
وی ۶ آذر ماه گذشته در جمع خبرنگاران گفت؛ اسناد سانسور نشده ای که در اختیار دارد حاوی ۴۵۱ صفحه از جزئیات دقیق مذاکرات مقامات دولت انگلیس و آمریکا، از جمله معامله سازمان خدمات ملی درمانی است.
کوربین افزود جانسون تاکنون تلاش کرده تا این موضوع را لاپوشانی کند اما او این موضوع را فاش کرده است.
همان زمان «لیز تراس» وزیر تجارت بین الملل انگلیس به ادعای کوربین واکنش نشان داد و آن را یک دروغ تمام عیار خواند. وی تاکید کرد که سازمان خدمات درمانی به فروش نخواهد رسید و تامین بودجه آن هم که این روزها با کسری قابل توجهی مواجه است، روی میز مذاکره نیست.
وزیر تجارت بین الملل انگلیس با بیان این ادعا که کوربین برنامه ی مشخصی برای خروج از اتحادیه اروپا ندارد افزود: مردم نباید ...

سرخط اخبار