وزیر مشاور در امور خارجه امارات از صدر نشینی کشورش به عنوان بهترین کشور عربی در جهان بر اساس معیارهای گشایش فرهنگی، تنوع، فضای کسب و کار، کیفیت زندگی، تاریخ و شهروندی تقدیر کرد.
به گزارش ایلنا «انور قرقاش»، وزیر مشاور در امور خارجه امارات شامگاه گذشته- شنبه- در توئیتی نوشت که امارات در صدر بهترین کشور عربی جهان در سال ۲۰۱۹ قرار دارد. 
وی ادامه داد: «این ارزیابی که بر اساس استانداردهای گشایش فرهنگی، تنوع، فضای کسب و کار، کیفیت زندگی، تاریخ و شهروندی با توجه به سیاست ها و رویکردهای ما صورت گرفته است، موضوعی طبیعی است. مهم تقویت جایگاه ما در جهان است».
یک دسته بندی جدید جهانی در سال ۲۰۱۹ رتبه بندی هشت کشور عربی را بر اساس استانداردهای گشایش فرهنگی، تنوع، فضای کسب و کار، کیفیت زندگی، تاریخ و شهروندی مشخص کرد. 
در این رتبه بندی، امارات در صدر بهترین کشور عربی قرار داشته و در بین کشورهای جهان جایگاه بیست و دوم را پیش از روسیه و پرتغال و تایلند کسب کرده است. قطر نیز در رتبه دوم کشورهای عربی و سی ام کشورهای جهان قرار دارد. پس از آن عربستان رتبه سی و یکم جهان و مصر رتبه چهارم کشورهای عربی و ۳۶ جهان را به خود اختصاص داده اند. مراکش نیز جایگاه پنجم در بین کشورهای عربی و چهلم در جهان را کسب کرده است. 
این دسته بندی همه ساله در سایت آمریکایی «یو اس نیوز اند ورلد» با مشارکت گروه «بی ای وی» و دانشگاه پنسیلوانیا انجام می شود. 
در این دسته بندی کشور سوئیس همچنان بهترین کشور جهان برای چهارمین سال پیاپی است و کانادا در جایگاه دوم قرار دارد. ژاپن که سال گذشته رتبه دوم را کسب کرده بود، امسال رتبه سوم جهانی را به خود اختصاص داده است. 
کشورهای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار