صدایِ اسماعیل سلطانیان صلابتِ گذشته را ندارد اما می خواهد کار کند و می گوید توانایی حضور در جلوی دوربین سریال ها و فیلم ها را دارد.

- اخبار فرهنگی -
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، گهگاه در کنارِ پرداختن به اتفاقات روز و برنامه های جاری رادیو و تلویزیون، به سراغ قدیمی های این عرصه می رویم. وقتی خواستیم به بهانه پخشِ مجدد "وضعیت سفید" از تلویزیون، یادی کنیم از اسماعیل سلطانیان، با صدایِ خسته و صحبت های تکان دهنده و ناراحت کننده اش مواجه شدیم. بازیگری که کارنامه ای از سریال های ماندگارِ تلویزیونی دیده می شود؛ از "یوسف پیامبر"، "ستایش" و "وضعیت سفید" گرفته تا "مرد هزار چهره" و "معراجی ها"؛ البته که خودش می گوید هر سریال و یا فیلمی بازپخش می شود مردم به آن نام صدایش می زنند اما بیشتر با سریال "یوسف پیامبر" به یادش می آورند.
این روزها به پیشکسوتان سینما و تلویزیون تماس می گیریم بعضاً با حالت بغض و اندوهی پنهان در صدایشان درباره هنرهای نمایشی صحبت می کنند. برخی از آن ها در بستر بیماری اند و کسی حالی از آن ها نمی پرسد، برخی هم از بی کیفیتی آثار هنری به خصوص در تلویزیون گلایه مندند و برخی هم مطالباتی دارند که هیچ کدام از اهالی خانه سینما، انجمن بازیگران و مدیران مربوطه در تلویزیون گوشی برای شنیدن حرف هایشان نداشته اند و ندارند. از فضای سلبریتی زده امروز دلخورند و نگران آینده دنیای تصویر ایران اسلامی اند.
اسماعیل سلطانیان یکی از آن نام های درخشانِ دنیای تصویر است که سینما و تلویزیون این مرد نجیب و آرام را فراموش کرده و آنقدر گلایه و ناراحتی دارد که نمی توان با حالتِ خسته و بی انگیزه اش بیانش کند. فقط می گوید "زمانه به بازیگرانی مثل من جفا می کند." بازیگری که اولین بازیگردان سینما و تلویزیون بوده و بیش از سه دهه در حوزه بازیگری، کارگردانی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار