یک دادگاه محلی در تیانجین چین، رئیس پیشین پلیس بین الملل را که پیشتر به فساد مالی متهم شده بود، به بیش از ۱۳ سال زندان محکوم کرد.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین ، به نقل از اسپوتنیک، «منگ هونگویی» رئیس پیشین اینترپل ، امروز در دادگاهی محلی در تیانجین چین به ۱۳ سال و شش ماه زندان محکوم شد. این دادگاه همچین منگ را به پرداخت نزدیک به ۲ میلیون یوان (۲۸۹.۸۵۰ دلار) جریمه محکوم کرد.
بنا بر اعلام تلویزیون مرکزی چین که جلسه دادگاه را مستقیم پخش می کرد، متهم قصد درخواست تجدید نظر در خصوص این حکم دادگاه را ندارد. در ژوئن ۲۰۱۹، او به گرفتن رشوه که ارزش کلی آن نزدیک دو میلیون دلار تخمین زده می شود اقرار کرد.
در اکتبر ۲۰۱۸، رسانه ها گزارش دادند منگ پس از سفر از فرانسه که مقر اصلی اینترپل در آنجا واقع است، به چین ناپدید گشته است. پس از آنکه همسر منگ گزارش داد از ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۸ نتوانسته است با شوهرش تماس بگیرد مقامات فرانسه تحقیقاتی را در این خصوص آغاز کردند. چندی بعد، مقامات چین اعلام کردند او به اتهام نقض قانون این کشور تحت تعقیب بوده است. پس از این ماجرا، منگ استعفای خود را به اینترپل ارائه کرد. اتهامات منگ نقض قانون و سوءاستفاده از قدرت برای کسب منافع شخصی در زمان معاونت وزیر امنیت عمومی چین بوده است.
انتهای پیام/

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار