همراه با افزایش درخواست های اعضای پارلمان اروپا برای کاهش حضور نمایندگان اروپایی در اجلاس نشست گروه ۲۰ در عربستان سعودی، احتمال تحریم آن از جانب اروپا وجود دارد.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، «الدر محمدوف» نویسنده وبسایت آمریکایی «رسپوسیپل استیتکرافت» با انتشار مقاله ای درباره درخواست اعضای پارلمان اروپا برای تحریم نشست گروه 20 که نوامبر آینده در عربستان برگزار می شود صحبت و تاکید کرد که این موضع سیلی بزرگی به «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان خواهد بود.
جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
این نویسنده در مقاله خود نوشت، اعضای پارلمان اروپا اصرار داشتند که با مشارکت در اجلاس گروه 20 در ریاض به عربستان سعودی مشروعیت نداده و اگر قرار نیست این نشست به طور کامل تحریم شود میزان حضور نمایندگان اروپا در آن کاهش یابد.
در ادامه مقاله مذکور آمده که متن درخواست کشورهای اتحادیه اروپا در این زمینه همچنین به توقف صادرات تکنولوژی نظارتی و سایر تجهیزات به عربستان که ممکن است برای اقدامات سرکوبگرانه در داخل این کشور مورد استفاده قرار بگیرد پرداخته است.
نویسنده مذکور خاطرنشان کرد که مشابه این اقدام همچنین در کنگره آمریکا و مجلس عوام انگلیس نیز مطرح شده و پس از آن شهردار نیویورک و لس آنجلس و پاریس و لندن به دلیل کارنامه سیاه عربستان در زمینه حقوق بشر تصمیم گرفتند که در اجلاس گروه 20 در ریاض شرکت نکنند.
الدر محمدوف، اظهار داشت که این درخواست با مصوبه پارلمان اروپا که 8 اکتبر جاری تصویب کرده مطابقت دارد؛ مصوبه ای که 413 رای موافق در برابر 49 رای مخالف دریافت کرد و این مصوبه محکومیت شدید سرکوب گری های عربستان از جانب اروپا را نشان می دهد و یک پیام سیاسی ضد نقض حقوق بشر در عربستان است.
عربستان|افشای دیدار بن ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار