آتش سوزی های عمدی طی یکی دو روز گذشته باعث نابودی حجم عظیمی از جنگل های ایذه و همچنین قسمت های وسیعی از تالاب میانگران گردید.
به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، این آتش سوزی های لحظه ای به واسطه ی شرایط خاص منطقه، صعب العبور بودن مناطق کوهستانی، سرعت انتشار آتش در علف های خُشک و کمبود امکانات تیم های اطفاء حریق برای حضور هم زمان در چند نقطه ی مشترک باعث ایجاد شرایط ویژه ای برای تیم های نجات می شود.
در همین رابطه حسن سبزعلی زاده بخشدار مرکزی ایذه درباره ی آتش سوزی "کوز بیلوا "به خبرنگار ایلنا، گفت: طی یکی دو روز گذشته در دو مرحله شاهد آتش سوزی هایی در منطقه ی کوز بیلوا در حوالی روستای کَل چنار"کَل چِندار"از بخش مرکزی ایذه بودیم.
وی افزود: آتش سوزی اول، دیروز با همت دهیاری و اهالی منطقه تا ظهر سه شنبه خاموش گردید، ولی دوباره درهمان شب متأسفانه به فاصله ی یک کیلومتر آن طرف تر از آتش سوزی پیشین، یک آتش جدید دوباره به جان منطقه افتاد که با توجه به حضور مردم و تلاش دهیاری و کمک های بخشداری مرکزی تا ظهر چهارشنبه خاموش شد و در حال حاضر هم تعدادی از اهالی در محل آتش سوزی برای کنترل کنده های آتش گرفته حضور دارند و در آخرین تماس ما با اهالی و دهیاری، خوشبختانه از خاموشی کامل آتش خبر دادند.
سبزعلی زاده گفت: این آتش سوزی ها نشات گرفته از عوامل انسانی هستند، عدم آنتن دهی درست در این مناطق کنترل شرایط را برای ما بسیار سخت می کند.
منابع محلی می گویند: در آتش سوزی کوز بیلوا تعداد پانصد اصله درخت بلوط، بَن و کَلخُنگ در آتش سوختند.
در همین رابطه با توجه به هم زمانی آتش سوزی کوز بیلوا با تالاب میانگران، ابراهیم اسماعیل وندی رئیس ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار