رئیس جمهور آمریکا مدعی شده متحدان این کشور با آمریکا بدتر از دشمن هایش رفتار می کنند.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری  برنا ، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا مدعی شده دشمنان آمریکا با این کشور از دشمنانش بدتر رفتار می کنند.
دونالد ترامپ که در یک تجمع انتخاباتی در ایالت فلوریدا سخنرانی می کرد گفت: «می دانید، متحدان ما از خیلی جهات با ما بدتر از دشمنانمان رفتار می کنند. کاری که آنها با ما از لحاظ محافظت نظامی کرده اند شرم آور است.»
ترامپ در ادامه گفت: «وقتی که متحدانمان می گویند که باراک اوباما را بیشتر از ترامپ دوست دارند یعنی اینکه من کارم را درست انجام داده ام.»
رئیس جمهور آمریکا در ادامه مدعی شد آلمان چند روز پیش گفته که دوران ریاست جمهوری باراک اوباما را ترجیح می داده است. او گفت: «آلمان بود که گفت باراک حسین اوباما را دوست دارد و باید این را بگوید چون آلمان در پرداخت سهم خود در ناتو بسیار خطارکارانه عمل می کند.»
وی اضافه کرد: «آنها نصف سهمشان را پرداخت می کنند در حالی که خیلی ثروتمندند. من از آنها انتقاد کردم و گفتم که اگر سهمتان را پرداخت نکنید، نیروهایمان را خارج می کنم.»
«مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا مردادماه سال جاری اعلام کرد واشنگتن قصد دارد حدود ۱۲۰۰۰ نظامی آمریکایی مستقر در آلمان را از این کشور خارج کند.
تصمیم ترامپ برای خارج کردن نظامیان از آلمان به دلیل عدم هزینه کردن کافی برلین در زمینه دفاعی است. در حالی که آمریکا از کشورهای ناتو خواسته تا دست کم ۲ درصد از تولید ناخالص داخلی خود را در زمینه دفاعی هزینه کنند آلمان تنها ۱.۴ درصد از تولید ناخالص داخلی خود را صرف هزینه های دفاعی می کند.
ترامپ پیشتر در سخنانی گفته بود: «ما در حال حفاظت از آلمان هستیم اما آنها تخلف مالی دارند. این هیچ معنایی ندارد. ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار