تبریز- ایرنا - سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی با بیان اینکه در سال جاری برای راکبان ۱۸ هزار دستگاه موتورسیکلت در استان به علل مختلف اعمال قانون شده است، گفت: باید مجازات های بازدارنده ای به منظور کاهش تخلفات این وسایل نقلیه در نظر گرفته شود.

احمد موقری روز سه شنبه در نشست بررسی مشکلات و معضلات موتورسواران با بیان اینکه به رغم اقدامات پیشگیرانه در مقابل موتورسیکلت سواران متخلف، آمار تصادفات جرحی و فوتی افزایش داشته است، اظهار داشت: بر اساس آمار اعلامی از سال ۸۵ تا ۹۵ یک هزار و ۸۹۷ نفر از متوفیان تصادفات مربوط به موتورسواران بوده و همچنین درصد بسیار بالایی از موتورسیکلت سواران فاقد گواهینامه مجاز رانندگی هستند.
وی با اشاره به اینکه در خصوص موتورسیکلت سواران فاقد گواهینامه سخت گیری های جدی به عمل نمی آید، افزود: در این زمینه می توان در کنار بحث جریمه از مجازات های تکمیلی مثل الزام به آموزش رانندگی و اخذ گواهینامه استفاده کرد.
سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی ادامه داد: در خصوص بحث الزام به اخذ گواهینامه به عنوان مجازات جایگزین به مراجع قضایی مرتبط ابلاغ شده است که از بحث جزایی از مجازات های جایگزین و الزام به اخذ گواهینامه استفاده کنند.
وی با اشاره به موضوع توقیف موتورسیکلت ها توسط نیروی انتظامی و هزینه بالای نگهداری آن، گفت: باید برنامه های مناسبی برای افزایش فعالیت و رونق اقتصادی آموزشگاه های رانندگی موتورسیکلت تدوین و ارائه شود تا کیفیت و روند اخذ گواهینامه تسهیل شود.
وی خاطرنشان کرد: نزدیک به ۴۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت شماره گزاری شده در استان وجود دارد که ۳۶۳ هزار و۶۳۱ دستگاه موتور سیکلت ساماندهی شده و دارای پلاک انتظامی است.
موقری ادامه داد: طی سال گذشته نزدیک به ۳۱ هزار دستگاه موتورسیکلت و در سال جاری تا به امروز نزدیک به ۸ هزار و ۸۲۰ دستگاه موتورسیکلت در استان به دلیل تخلفات رانندگی توقیف شده است.
سرپرست معاونت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار