سندرم دست بی قرار چیست؟ چرا این عارضه ایجاد می شود؟ چه علائمی دارد و چطور باید آن را درمان کرد؟ پاسخ تمام این پرسش ها را در این مطلب بخوانید.
در تعریف سندرم دست بی قرار باید گفت؛ مثل سندرم پای بی قرار با احساس سوزش ناخوشایند، به ویژه در زمان استراحت همراه است. دست و پای بی قرار مشکلی جدی در زمان خواب محسوب می شوند. ابتدا دست ها و با پیشرفت سندرم، پا ها نیز تحت تاثیر این شرایط قرار می گیرند. کمبود آهن یا مشکلات در جذب آهن می توانند به بروز سندرم دست بی قرار منجر شوند. زمانی که موضوع کمبود آهن مطرح می شود، باور بر این است که این شرایط سنتز دوپامین، پیوند گیرنده های دوپامین یا انتقال دوپامین را مختل می کند. در این مطلب به این عارضه پرداخته شده است. با مجله دلتا همراه شوید.
علائم رایج سندرم دست بی قرار احساس سوزش هنگام استراحت احساس نیاز به حرکت دادن دست ها خارش احساس سوزن سوزن شدن در دست ها
با حرکت دادن دست ها، تسکین احساس می شود. علائم به طور معمول هنگامی که فرد در حالت نشسته یا خوابیده قرار دارد، به ویژه شب در زمان خواب تشدید می شوند. این شرایط به اختلالات خواب و بی خوابی می انجامد. اگر شب به خوبی نخوابید، روز بعد انرژی و توانایی کافی برای انجام کار های خود را نخواهید داشت. احساس سرگیجه در طول روز نیز شایع است. اگر علائم افزون بر شب، در طول روز نیز پدیدار شوند، این به معنای آن است که شرایط پیشرفت کرده و وخیم تر شده است. بنابر برآورد های صورت گرفته، تقریبا ۵۰ درصد بیمارانی که از سندرم دست بی قرار رنج می برند، به سندرم پای بی قرار نیز مبتلا می شوند.
شدت سندرم در سه حالت خفیف، متوسط و شدید دسته بندی می شود.
...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار