فراخوان سی و نهمین جشنواره فیلم فجر به دبیری محمدمهدی طباطبایی نژاد برای برگزاری در بهمن ماه ۹۹ منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری موج، در فراخوان سی و نهمین جشنواره فیلم فجر آمده است:
با استعانت از خداوند متعال و در شرایطی که همه گیری ویروس کرونا تولیدات سینمایی و برگزاری جشنواره های فیلم را در ایران و جهان با محدودیت های متعددی مواجه کرده است، سی و نهمین جشنواره فیلم فجر همزمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با هدف معرفی و تقدیر از آثار برگزیده یک سال تلاش سینماگران ایرانی که در این شرایط دشوار چراغ سینمای ایران را روشن نگه داشته اند و نیز اعتلای تولیدات سینمایی، صیانت از هویت ملی مبتنی بر آموزه های دینی و ایرانی، حمایت از سینمای خلاق و توسعه اقتصاد سینما بهمن ماه ۱۳۹۹ در تهران با ضوابط ابلاغی از سوی ستاد ملی کرونا توسط سازمان امور سینمایی و سمعی بصری برگزار می شود.
بخش های اصلی
الف- مسابقه سینمای ایران
۱- سودای سیمرغ (فیلم های سینمایی داستانی)
۲- مستند بلند
۳- کوتاه داستانی
ب- مسابقه تبلیغات سینمای ایران
الف- ۱- سودای سیمرغ (مسابقه سینمای ایران)
فیلم های بلند داستانی که دارای پروانه ساخت سینمایی از سازمان امور سینمایی و سمعی بصری باشند و تا قبل از بهمن ۱۳۹۹ اکران عمومی نشده و در سامانه های نمایش درخواستی به صورت آنلاین به نمایش درنیامده باشند مجاز به حضور در این بخش خواهند بود.
تبصره ۱: فیلم های بلند داستانی به جز جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان نباید در هیچیک از رویدادها و جشنواره های سینمایی داخلی و خارجی به نمایش درآمده باشند.
تبصره ۲: فیلم های بلند داستانی که در دوره گذشته جشنواره نسخه کاملشان مورد بازبینی هیأت انتخاب قرار گرفته است مجاز به حضور نخواهند بود.
تبصره ۳: ...

سرخط اخبار