رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از پیگیری و تعیین تکلیف وضع استخدامی فرهنگیان بعد از سال ۹۱، در این کمیسیون خبر داد.

آقای علیرضا منادی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره جذب و استخدام فرهنگیانی که سال ها در آموزش و پرورش مشغول به فعالیت هستند اظهارداشت: مجلس تنها مرجع قانونگذاری است و شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز به عنوان مرجع سیاست گذاری در آموزش و پرورش کشور محسوب می شود.
وی با اشاره به مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ۲۷ آبان برای جذب منابع و سرمایه های انسانی در آموزش و پرورش گفت: بعد از انقلاب اسلامی جذب های مختلفی از سوی آموزش و پرورش به شکل غیر متعارف مانند حق التدریسی ها و اشکال دیگر انجام شده است.
اقای منادی ادامه داد: براساس قانون جذب وزارت آموزش وپرورش افراد تنها از طریق دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه فنی تربیت دبیر شهید رجایی می توانند در آموزش و پرورش استخدام شوند و افرادی که غیر از این دو دانشگاه بودند استخدام آموزش پرورش شامل آن ها نمی شد.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: خوشبختانه با تصویب موضوع جذب سرمایه های انسانی در آموزش و پرورش از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی ظرفیت موردنیاز در زمینه آموزش و پرورش جبران خواهد شد و افرادی که از دانشگاه های دیگر فارغ التحصیل شده اند در مدت یک سال آموزش های لازم را می بینند.
وی گفت: افرادی که به شکل حق التدریسی و تمام وقت مشغول به فعالیتند، اما تاکنون جذب آموزش و پرورش نشده اند پس از گرفتن آزمون و در نظر گرفتن سنوات خدمتی آن ها جذب آموزش و پرورش و تعیین تکلیف می شوند.
اقای منادی با اشاره به سکونت افراد در مناطق بومی اضافه کرد: این افراد جذب همان منطقه بومی محل سکونت خود می شوند و اجازه جابجایی و نقل و انتقال ندارند.
وی با اشاره به تلاش های کمیسیون ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار