فعال بورس و مدرس دانشگاه، دلایل افت شاخص بورس طی روزهای اخیر را تشریح کرد.

به گزارش صبحانه ، فعال بورس و مدرس دانشگاه، دلایل افت شاخص بورس طی روزهای اخیر را تشریح کرد.
سید احمد شکوری با بیان این که طی دو روز گذشته شاخص بورس تهران از محدوده 326 هزار واحد به محدوده 308 هزار واحد رسیده و نزدیک 18 هزار واحد افت را به ثبت رسانده است، اظهار کرد: این افت شاخص، دلایل مختلفی دارد؛ از نظر تکنیکالی در محدوده 330هزار واحدی با یک مقاومت روانی مواجه بودیم که باعث ریزش از همین محدوده شده است.
وی در این رابطه ادامه داد: دلیل بعدی این افت شاخص مربوط به سرمایه گذاران غیرحرفه ایی است که با کوچک ترین ریزش سعی در خروج از بورس کرده و در این هنگام با صف های فروش مواجه می شویم؛ البته تغییر و تحولات بازار پایه نیز در این ریزش نقش داشته و به جای این که تغییرات درصدی را در یک نماد به عنوان پایلوت انجام دهند، در تمامی سهام به اجرا گذاشتند که معتقدم تصمیم درستی نبود.
وی با بیان این که رشد بعضی از سهام ها نیز به خاطر علت های بنیادی و صرفا با قدرت پول افزایش یافته بود، بنابراین در بحث سیو سودها از طریق حقوقی ها عمل شد، افزود: به نظر می رسد که شاخص و البته کلیه سهام خود را با سایر بازارهای موازی تطبیق داده اند.
بازار بورس به زودی به آرامش خواهد رسید
شکوری با تاکید بر این که بازار بورس به زودی به آرامش خواهد رسید، گفت: شاخص بورس طی یک سال گذشته نزدیک سه برابر شده که این روند مدیریت استراتژیک مسئولان را می طلبد، چرا که هدایت این همه سرمایه در مسیر درست باعث بهره وری نظام اقتصادی کشور و کنترل تورم می شود.
وی در پاسخ به این که در شرایط افت شاخص بیشترین ضرر را چه کسانی می کنند؟ اظهار کرد: در این شرایط بیشترین افت شاخص متوجه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار