فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: دفاع مقدس با کمترین تجربه و تجهیزات نظامی مقابل دشمن تازه نفس ایستادیم.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج ، سردار حمید خرم دل عصر امروز در آئین تجلیل از رزمندگان عملیات بیت المقدس، اظهار داشت: آزادسازی پنج هزار و 400 کیلومتر از خاک و 180 کیلومتر از مرزهای ایران، انهدام 60 هواپیما, 3 بالگرد، 418 تانک، 30 قبضه توپ و 490 خودروی دشمن از مهم ترین دستاوردهای عملیات بیت المقدس بود.
وی با بیان اینکه اگر بخواهیم دفاع مقدس را به درستی تحلیل کنیم هشت سال دفاع مقدس به دو بخش قبل از فتح خرمشهر و بعد از فتح خرمشهر تقسیم می شود، افزود: چند سال پیش رهبر معظم انقلاب اسلامی در فرمایشات خود تعبیر «خرمشهر ها در پیش است» را به کار بردند در حالی که ما فتوحات دیگری مانند فاو را نیز داشتیم اما خرمشهر مرکز ثقل شد و در کانون توجهات قرار گرفت.
خرم دل عنوان کرد: در دوران دفاع مقدس ما با کمترین امکانات، تجربه و تجهیزات نظامی در مقابل دشمنی تازه نفس ایستادیم که با پیشرفته ترین تجهیزات و با تمام استحکامات نظامی شکست خورد و خرمشهری را که تصور نمی کرد آن را مجدد به دست آوریم را از دست داد.
بزرگداشت حماسه سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر در استان مرکزی به روایت تصویر
فرماندهی امام راحل و ورود نیروهای جوان انقلابی سبب فتح خرمشهر شد
با فرماندهان 4| اصغر کاظمی: ایده "حسن باقری" قفل آزادی خرمشهر را باز کرد/ سازمان رزم سپاه چگونه شکل گرفت؟
وی با اشاره به برخی بیانات امام (ره) و رهبر معظم انقلاب در رابطه با فتح خرمشهر، عنوان کرد: منطق مجاهدت، ایستادگی و توکل به خدا رمز پیروزی ما است و اینکه رهبر انقلاب می فرمایند رژیم صهیونیستی 25 سال آینده را نخواهد دید، براساس همین منطق است.
فرمانده سپاه فتح کهگیلویه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری