جانشین فرمانده ناجا: حیات شبانه را قبول نداریم و زیر بار آن نخواهیم رفت

ایسنا چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۰
جانشین فرمانده ناجا گفت: نیروی انتظامی، قرار نیست جای کسی کار کند و مانع انجام وظایف قانونی دیگران باشد بلکه فقط درباره نقش و جایگاه خود می توانیم حرف بزنیم؛ در خصوص طرح حیات شبانه، نیاز به شفاف سازی است.

به گزارش ایسنا، سردار ایوب سلیمانی در حاشیه یادواره ۵۷۴ شهید نظم و امنیت استان کرمان اظهار کرد: قبل از ماه مبارک رمضان، در تهران طرحی به اجرا در آمد تا مردم مؤمن روزه دار که در طول روز کمتر فرصت بیرون آمدن از خانه را دارند و شب ها به هیأت های قرآنی می روند و به راز و نیاز می پردازند؛ زمینه خدمات مضاعف در سطح شهر را برای آنها مهیا کنیم.
وی به آماده باش صد درصدی پلیس پایتخت در این طرح اشاره و بیان کرد: در تمام شب های ماه رمضان، نیروهای پلیس در همه معابر حضور یافته و وظیفه تأمین نظم، امنیت و آرامش مردم را برعهده داشتند.
این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه این هدف توجیه پذیر بود و در شب های ماه رمضان، شلوغی خیابان ها تا سحر تفاوت چندانی با معابر در طول روز نداشت؛ افزود: براساس برآورد ما، حضور مردم در مناسبت های رمضان امسال، صد درصد بیشتر از سال گذشته بود.
جانشین فرمانده ناجا به گلایه شورای شهر تهران مبنی بر اینکه چرا طرح مزبور بعد از ماه رمضان ادامه داده نشد، اشاره و تصریح کرد: ماه رمضان، ماه ویژه ای است و مناجات شبانه مورد تاکید دین ما می باشد، در روزهای غیر از آن برای چه موضوعی این طرح را ادامه دهیم؛ حیات شبانه را قبول نداریم، این فرهنگ حتی در اروپا هم نیست و زیر بار آن نخواهیم رفت.
وی اضافه کرد: ما در طول ماه رمضان می توانیم پاسخگوی نظم و امنیت باشیم اما در کل سال این ظرفیت برای برقراری نظم و امنیت وجود ندارد.
سردار سلیمانی به وظایف سازمان ها و نهادها در حوزه های اجتماعی مسئولیت های مختلف دارند، اشاره و خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی، قرار نیست جای کسی کار کند و مانع انجام وظایف قانونی دیگران باشد بلکه فقط درباره نقش و جایگاه ...

سرخط اخبار