دولت «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا با اعمال محدودیت های تازه ای در زمینه برای فعالیت سرمایه گذاران و بازرگانان ایران، صدور یا تمدید روادید برای این افراد را لغو کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان ، وزارت امنیت داخلی دولت امریکا در مقررات جدیدی که روز چهارشنبه (2 بهمن) در روزنامه رسمی «فدرال رجیستر» منتشر شد، اعلام کرد: ایرانی ها و خانواده هایشان دیگر واجد شرایط برای درخواست یا تمدیدهای روادیدهای موسوم به E- ۱ و E- ۲ نیستند. این محدودیت از روز پنجشنبه به اجرا در می آید . این نوع روادیدها به «بازرگانان» و «سرمایه گذاران کلان» خارجی در شرکت های آمریکایی امکان می دهد که در ایالات متحده کار و زندگی کنند .
اداره «خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا» که زیرمجموعه وزارت امنیت داخلی است، اعلام کرد این محدودیت های جدید در راستای خروج آمریکا از «معاهده مودت، روابط اقتصادی و حقوق کنسولی بین دول متحده آمریکا و ایران» است .
«عهدنامه مودت و روابط اقتصادی و حقوق کنسولی بین دول متحده آمریکا و ایران» در ۲۳ مرداد ۱۳۵۴ هجری شمسی (۱۵ اوت ۱۳۵۵ میلادی) میان نمایندگان دو کشور امضا شد و در جلسه سه شنبه بیست و هشتم اسفند ماه ۱۳۳۵ به تصویب مجلس شورای ملی رسید .
اداره خدمات شهروندی و مهاجرت آمریکا همچنین افزود، ایرانی هایی که بر اساس این نوع روادیدها در ایالات متحده هستند، لازم است که پس از منقضی شدن اعتبار رواید آنها، این کشور را ترک کنند .
بنا بر اعلام این اداره، این مقررات جدید، ایرانی ها را از درخواست برای صدور یا تمدید سایر روادیدهایی که واجد شرایط آنها هستند، منع نمی کند .
طبق ترجمه ایرنا از آسوشیتدپرس، شمار ایرانی هایی که روادیدهای نوع E- ۱ و E- ۲ استفاده می کنند، مشخص نیست اما به نظر می رسد که تعداد آنها کم باشد. سالانه بیش از ۱۰ میلیون روادید غیرمهاجرتی از سوی آمریکا صادر می شود که تنها ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار