شهرکرد- ایرنا- معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: این اداره کل اموزش و پرورش به عنوان دبیرخانه طرح سنجش صلاحیت و توسعه شایستگی حرفه ای آموزگاران دوره ابتدایی کشور انتخاب شد.

محمد محمدی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به آغاز به کار دبیرخانه کشوری این طرح در استان افزود: در حکمی از سوی معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش مدیرکل آموزش و پرورش استان به عنوان مسوول دبیرخانه کشوری این طرح انتخاب شد.
وی اظهار داشت: با فعال شدن دبیرخانه این طرح ، فعالیت ها و اقداماتی در زمینه شناسایی جامعه هدف، تدوین برنامه عملیاتی، انتخاب رابطان اجرایی برنامه از سراسر کشور انجام شده و به زودی فرایند اجرایی این برنامه در تمام مدارس ابتدایی کشور آغاز خواهد شد.
به گفته وی، این دبیرخانه مسئولیت توانمندسازی، سنجش صلاحیت تمام آموزگاران رسمی، حق التدریس، نیروهای خرید خدمات آموزشی را از طریق طراحی برنامه های توانمندسازی مانند برگزاری دوره های آموزشی، برگزاری کارگاه های علمی، فراخوان جشنواره ها، اجرای اقدامات مهم پژوهشی مانند درس پژوهی، اقدام پژوهی و اجتماع پژوهی و مسائل مرتبط را بر عهده دارد که با تدوین برنامه های عملیاتی این موارد به صورت گام به گام اجرایی خواهند شد.
به گزارش ایرنا، برنامه سنجش صلاحیت و توسعه شایستگی حرفه ای منابع انسانی (معلمان) بر اساس برنامه شماره ۲و ۱ راهکار ۲-۱۰ زیر نظام تربیت معلم و تأمین منابع انسانی از ابتدایی سال تحصیلی جاری آغاز شده است.
در استان چهارمحال و بختیاری ۲۱۰ دانش آموز با حضور ۱۵ هزار فرهنگی مشغول تحصیل هستند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار