گرینبلات: تماس هایی با فلسطینیان داریم

فارس نیوز جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۵
مشاور رئیس جمهور آمریکا زمان کنونی را برای اجرای معامله قرن مناسب دانست و گفت که به رغم قطع روابط تشکیلات خودگردان و واشنگتن، تماس هایی با فلسطینیان دارد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «جیسون گرینبلات»، مشاور رئیس جمهور آمریکا و نماینده این کشور در مذاکرات بین المللی زمان را برای حل منازعه بین فلسطینیان و رژیم صهیونیستی در سایه تحولات منطقه مناسب و حتی منحصربه فرد خواند.
او جمعه (۲۱ تیر) در گفت وگو ویژه با شبکه تلویزیونی الحره آمریکا مدعی شد که در سایه کاهش تهدید های ایران علیه کشورهای عربی به ویژه کشورهای عربی منطقه خلیج فارس و رژیم صهیونیستی، وقت منحصر به فردی برای حل این نزاع فراهم شده است.
گرینبلات ادعا کرد که کشورهای عربی نمی خواهند فلسطنیان را رها کنند ولی حاکمان این کشورها در مقطع فعلی می خواهند کشورهایشان را از آنچه او تهدید های ایران علیه آن ها می خواند، حمایت کنند.
او در مورد روابط تشکیلات خودگردان فلسطین با آمریکا نیز گفت که «محمود عباس»، رئیس این تشکیلات به زودی از طرح صلح ادعایی آمریکا موسوم به «معامله قرن» استقبال خواهد کرد. او همچنین مدعی شد که بین دولت ترامپ و فلسطینیان تماس هایی وجود دارد ولی نه به اسم محمود عباس و تشکیلات خودگردان بلکه این تماس ها شخص و غیررسمی است.
روابط تشکیلات خودگردان با آمریکا از سال ۲۰۱۷ و به دنبال شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به این شهر فلسطینی به کل قطع شده است و محمود عباس بارها اعلام کرده است که آمریکا دیگر به عنوان میانجی در مذاکرات سازش بین فلسطینی ها و صهیونیست ها جایی ندارد.
مشاور ویژه ترامپ نشست کارگروه منامه را که چهارم و پنجم خرداد در بحرین با هدف تأمین مالی برای پیشبرد معامله قرن آمریکا برگزار شد، موفق خواند و گفت که دوست دارد که نظر تشکیلات خودگردان را قبل از آنکه ...

سرخط اخبار