مدیر مجتمع مس آذربایجان (سونگون) با اشاره به دو میلیارد تن خاک زمین شناسی در این معدن گفت: این معدن به باشگاه معادن مس میلیارد تنی دنیا می پیوندد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای ورزقان، رضا شریفی، عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در مس سونگون برگزار شد، اظهار کرد: کار خبری یک شغل پر استرس ولی مهم است و امیدواریم همیشه در مسوولیت خود ثابت قدم باشند.
وی با بیان اینکه فردا سالگرد زلزله ورزقان است، گفت: همان ساعتی که زلزله اتفاق افتاد ما تازه از سونگون خارج شده بودیم و فکر کردیم لاستیک ترکید که آن روز معدن آسیبی ندیده بود ولی ورزقان دچار خسارت زیادی شد و حتی من چندین ساعت یادم رفته بود که در تبریز خانواده ای دارم و باید به آنها اطلاع بدهم.
مدیر مجتمع مس آذربایجان ( سونگون ) افزود: در زلزله آن چیزی که همه را اذیت می کند مربوط به افرادی است که برای کمک می آیند چراکه آنها نه جای خواب داشته و نه غذایی برای خوردن دارند.
وی با تاکید بر اینکه جامعه نیاز به ایجاد امید دارد که باید در دل مردم، خانواده، شهر و کشور امید ایجاد کرد، تصریح کرد: ما از تمام جهات دچار هجمه و آسیب روانی هستیم و دشمن سعی بر ایجاد یاس در دل مردم دارد از این رو باید امیدافکنی کرد و باید با نشان دادن کارهایی که انجام می دهیم، امید در دل هموطنان زنده نگه داریم چراکه ناامیدی بدترین دردی است یک جامعه می تواند به آن مبتلا شود.
شریفی با اشاره به مجتمع مس سونگون ، گفت: شرکت ملی صنعت مس کشور کلا یک مجموعه با چندین مجتمع است که قدیمی ترین آن سرچشمه مس کرمان در ۵۰ کیلومتری رفسنجان، مس میدوک در شهربابک، و مس سونگون در ورزقان است.
وی خاطرنشان کرد: ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار