نخست وزیر ارمنستان گفت: مواضع ایروان در قبال وضعیت قره باغ تغییری نکرده، ولی اصلی ترین مسئله تأمین ثبات و امنیت مردم این منطقه است و مردم ارمنستان درک می کنند که چاره ای جز توافق آتش بس وجود نداشت.

به گزارش مشرق ، "نیکول پاشینیان" نخست وزیر ارمنستان، امروز در مصاحبه ای اختصاصی با خبرگزاری «تاس»، تأکید کرد که مواضع این کشور در قبال وضعیت قره باغ کوهستانی هیچ تغییری نکرده، ولی اصلی ترین مسئله در زمان حاضر، تأمین ثبات و امنیت مردم ساکن این منطقه است.
پاشینیان درباره وضعیت منطقه گفت: «شما به خوبی از مواضع ارمنستان در خصوص وضعیت قره باغ کوهستانی اطلاع دارید و مسلماً این موضع گیری هیچ تغییری نکرده است. وضعیت منطقه قره باغ باید در جریان مذاکرات گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا مشخص شود و خوشبختانه، حداقل بین رؤسای مشترک این گروه (روسیه، آمریکا و فرانسه) اتفاق نظر وجود دارد و ارمنستان با این دیدگاه موافق است که روند مذاکرات باید ادامه یابد و مواردی که در بیانیه مشترک مطرح نشده است، باید موضوع بحث با رؤسای مشترک گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا قرار بگیرد.»
نخست وزیر ارمنستان ابراز اطمینان کرد که تا پایان سال جاری بیشتر پناهندگان قره باغ کوهستانی، از جمله ساکنان مناطقی که تحت کنترل طرف آذربایجانی درآمده اند، به خانه های خود باز خواهند گشت.
پاشینیان افزود: «ما هر روز در حال کار به روی این موضوع هستیم و من اطمینان دارم که می توانیم وضعیت را تثبیت کنیم. تاکنون ۲۵ هزار نفر از ساکنان قره باغ به خانه های خود بازگشته اند و ما مطمئن هستیم که تا پایان سال بیشتر پناهندگان به قره باغ باز خواهند گشت، ضمن اینکه دو برنامه اجتماعی برای حمایت از افراد نیازمند در این منطقه به تصویب رسیده و پنج برنامه دیگر نیز به تصویب خواهد رسید و کمک مالی با هدف رفع نیازهای فوری و بازگشت ساکنین منطقه صورت خواهد گرفت.»
به گفته وی، این نکته ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار