زنجان - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: با نفوذ سامانه بارشی جدید، هوای زنجان بارانی می شود.

حسین سلطانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در ساعات بعدازظهر امروز /هفتم فروردین ماه/ در برخی مناطق به ویژه مناطق جنوبی این استان، بارش باران پیش بینی می شود.
وی اظهار داشت: فردا /جمعه هشتم فروردین ماه/ با نفوذ سامانه بارشی به منطقه، بارش باران و در برخی مناطق زنجان رگبار باران همراه با رعد و برق را شاهد خواهیم شد.
سلطانی تصریح کرد: این بارش ها با وزش موقت باد نسبتا شدید نیز همراه خواهد شد و طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده نیز بارندگی ها تشدید شده و احتمال آبگرفتگی معابر وجود دارد.
وی به کمینه و بیشنیه دمای مناطق مختلف استان زنجان طی ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و افزود: طی مدت یاد شده، میزان دمای هوای خیرآباد ۲- و ۱۱، صائین قلعه و ۱۴، زنجان ۰ و ۱۴، نیک پی ۱ و ۱۶، سجاس ۱ و ۱۴، گرماب ۲ و ۱۵، باش قشلاق گرماب ۲ و ۱۶، فیله خاصه ۲ و ۱۷، پری ۳ و ۱۳، زرین رود ۳ و ۱۵، حلب ۳ و ۱۶، خرمدره ۳ و ۱۳، قیدار ۳ و ۱۱، ابهر ۳ و ۱۳، دانشگاه زنجان ۳ و ۱۵، فرودگاه زنجان ۴ و ۱۳، دندی ۴ و ۱۶، گیلوان ۶ و ۱۷، چورزق ۶ و ۱۹، ماهنشان ۶ و ۱۸ و آببر ۷ و ۱۷ درجه سانتیگراد گزارش شد.
در حال حاضر، استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز به طور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه ای مستقر هستند، داده های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه های استان نیز به صورت خودکار جمع آوری می شوند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار