معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان گفت: ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای خسارت سیل فروردین ماه امسال در بخش زیرساخت های کشاورزی و راه های عشایری ابلاغ شده است.

به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ سیدمصطفی آیت اللهی موسوی در جلسه ستاد مدیریت بحران استان با اشاره به هشدار سازمان فائو در رابطه با هجوم ملخ های صحرایی، مشارکت کشاورزان و مزرعه داران را در طرح مبارزه ای با این آفت مورد تاکید قرار داد و عنوان کرد: استان کرمان سال گذشته در مبارزه با ملخ صحرایی با مساعدت و استفاده از توان همه دستگاه ها به خوبی وارد شد و مدیریت بحران صورت گرفت. وی در خصوص اعتبار مورد نیاز جهاد کشاورزی برای سمپاشی ملخ صحرایی بیان داشت: بخشی از اعتبار توسط ستاد مدیریت بحران استان تامین می شود و بخش دیگر نیز به حمایت خزانه نیاز دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان، کمک همه دستگاه ها را برای مبارزه با آفت ملخ صحرایی خواستار شد و افزود: از کمک بخش خصوصی برای تامین سم و ماشین آلات نیز باید استفاده شود. آیت اللهی موسوی در ارتباط با شیوع آنفلوآنزا در استان کرمان گفت: با توجه به توضیحات دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان، نظر شورای مدیریت بحران بر این است که هر زمان دانشگاه علوم پزشکی تشخیص به تعطیلی مدارس دید، رسما به آموزش و پرورش اعلام کند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار