نماینده مردم بندرعباس و نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس می گوید: باوجود آنکه کالاهای بسیاری وارد کشور شدند و این اتفاق می توانست منجر به کاهش قیمت ها شود اما بانک مرکزی با جلوگیری از ترخیص کالاها سبب گرانی قیمت آن ها شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، احمد مرادی در گفت وگویی رسانه اظهار داشته: 
** رسوب کالاهای بسیار در گمرکات منجر به افزایش قیمت ها شده است.
** از آنجا که تنها مقداری از ۴ میلیون تن کالای رسوب شده در گمرکات به تازگی ترخیص شده است باید عملکرد بانک مرکزی را دلیل اصلی رسوب چند میلیون تنی کالاهای اساسی همچون خوراک دام، گندم، برنج، حبوبات و... در گمرکات دانست چراکه واردکنندگان به دنبال قول و تعهد بانک مرکزی این کالاها را با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کرده اند اما بانک مرکزی ارز آن ها را نمی دهد.
** به دنبال پیگیری های صورت گرفته بخشی از کالاها ترخیص شدند اما همین ترخیص اندک با اعتراض بانک مرکزی رو به رو شد چراکه معتقدند این کار بدون هماهنگی آن ها صورت گرفته است هرچند اعتراض آن ها غیرمنطقی و غیرقانونی است.
** باوجود آنکه کالاهای بسیاری به کشور وارد شده و این اتفاق می توانست منجر به کاهش قیمت ها شود اما بانک مرکزی با جلوگیری از ترخیص کالاها سبب گرانی قیمت آن ها شد.
** برخی از کالاها سریع الفساد هستند به همین دلیل گمرکات قول داده اند بدون هماهنگی با بانک مرکزی هر چه سریع تر آن ها را ترخیص کنند.
** عدم ترخیص کالاهای دپو شده در گمرکات خسارات بسیاری برای کشور به همراه دارد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار