درحالی وزیر راه اوایل ۲ ماه قبل از الزام ایرلاین ها بر استفاده ۶۰ درصدی از ظرفیت هواپیما تاکید کرد که شرکت های هواپیمایی همچنان به این مسئله بی توجه هستند.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، اوایل اردیبهشت ماه امسال وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بهره برداری از 56 دستگاه ناوگان ریلی با تاکید بر الزام رعایت فاصله گذاری اجتماعی در انواع شقوق حمل ونقل گفته بود:  شرکت های هواپیمایی ملزم به رعایت فاصله گذاری اجتماعی در داخل هواپیماها هستند و تمام پروازها باید با 60 درصد ظرفیت هواپیماها انجام شود.
محمد اسلامی افزود: هر ایرلاینی که این پروتکل را رعایت نکند متخلف است و سازمان هواپیمایی باید با این شرکت برخورد داشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه موضوع فاصله گذاری هوشمند در تمام شبکه های ریلی، هوایی و جاده ای لازم الاجرا است و جزئیات این پروتکل های بهداشتی به تمام شرکت ها ابلاغ شده است، درباره مشکلاتی که در کنسلی پروازها ایجاد شده نیز گفت: اکثر هزینه کنسلی پروازها به مردم پرداخت شده است.
چند ساعت پس از اظهارات صریح وزیر راه و شهرسازی درباره رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با شیوع ویروس کرونا، مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری در این باره گفته بود: فردا صبح (11 اردیبهشت) الزام استفاده از فقط 60 درصد پروازها به شرکت های هواپیمایی ابلاغ می شود.
به گزارش تسنیم، حدود 2 ماه از این ماجرا می گذرد و به نظر می رسد در صبح مورد اشاره مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری ابلاغیه ای به شرکت های هواپیمایی داخلی ابلاغ نشده است. دلیل این ادعا نیز پر شدن تمام صندلی ها در پروازهای داخلی است. ایرلاین های داخلی که طی ماه های اسفند 98 و فروردین 99 با حجم وسیعی از کنسلی پروازها مواجه شدند، برای جبران مافات از تمام ظرفیت هواپیماهای خود برای انجام پروازهای داخلی استفاده می ...

عناوین مهم خبری