یک کارشناس سیاسی افغانستانی با اشاره به تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران گفت: آمار بیماران خاص که بر اثر فقدان دارو جان خود را از دست می دهند رو به افزایش است.

علی واحدی تحلیلگر سیاسی اهل افغانستان در گفتگو با گروه بین الملل خبرگزاری آنا با اشاره به این نکته که امروز با گذشت بیش از 40 سال از دوام تحریم های ظالمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، که البته مشکلات زیادی را برای مردم ایران به همراه داشته می گذرد، گفت: آمریکا مدعی است مواد دارویی و غذایی شامل تحریم ها نمی شود، اما در عمل ما شاهد هستیم که روند واردات دارو برای بیماری های خاص با مشکل رو به رو است و هر روز آمار بیمارانی که بر اثر نبود این داروها جان خود را از دست می دهند، رو به افزایش است.
عادی شدن تروریسم اقتصادی برای سردمداران واشنگتن
وی ادامه داد که آمریکا در مورد تحریم اقلام بهداشتی و غذایی رویکردی دوگانه را در پیش گرفته است. متاسفانه تروریسم اقتصادی برای آمریکا به امری عادی تبدیل شده است. در چند دهه گذشته آمریکا به بهانه های مختلفی جمهوری اسلامی ایران را هدف تحریم های اقتصادی قرار داده است. آمریکا برای اینکه دشمنی و تروریسم اقتصادی خود را توجیه کند همواره مدعی می شود که تنها برای جلوگیری از خرید و فروش تسهیلات است که به اعمال این گونه تحریم ها اقدام کرده است اما در واقع آمریکا به جامعه جهانی و مردم دنیا دروغ می گوید.
واحدی ادامه داد: آمریکا با هدف قرار دادن شبکه های بانکی بزرگ، امکان هرگونه داد و ستد ایران با سایر کشورها حتی برای خرید اقلام بهداشتی و دارویی را ناممکن ساخته است، حال آن که مقامات دروغگوی آمریکایی همواره مدعی می شوند که تحریم ها شامل اقلام دارویی نمی شوند.
کارشناس سیاسی رادیو پشتوی رسانه ملی بیان کرد: به لطف توجه به ظرفیت های داخلی، جمهوری اسلامی ایران بسیاری از اقلام دارویی را در داخل کشور ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار