جدیدترین محصول مونتاژ سیف خودرو در ایران، حاصل همکاری برلیانس و شرکت طراحی خودرو SWM ایتالیا است.

سیف خودرو از شرکت های نسبتا جدید در صنعت خودرو ایران محسوب می شود. اولین محصولات سیف خودرو، کراس اورهای بیسو T3 و T7 بودند که به دلیل هم زمانی تولید با اعمال تحریم های اقتصادی علیه کشورمان، عرضه ای محدود در ایران داشتند. حالا عضو سومی به سبد سیف خودرو اضافه خواهد شد که البته تولید چین  اما ساخت شرکتی متفاوت از بیسو است.
برلیانس برای عامه ی مردم ایران، شهرت بیشتری نسبت به بیسو دارد. پیش از ظهور موج جدید تحریم ها و مشکلات انتقال پول بین ایران و چین، سایپا همکاری گسترده ای با برلیانس داشت و حتی قرار بود پیشرانه های این شرکت را روی محصولات خود، از جمله رهام نصب کند. ارتباط تجاری سایپا و برلیانس امروزه کم رنگ و بسیار محدود شده است؛ در عوض سیف خودرو تلاش می کند تا خط مونتاژ مخصوص یکی از جدیدترین محصولات برلیانس را در ایران راه اندازی کند.
می توان ادعا کرد، کیفیت فنی و مهندسی در خودروهای چینی مدرن با سرعت بیشتری نسبت به زیباسازی و خلاقیت در طراحی پیشرفت کرده است. ظاهر خودروهایی که طراحی چین هستند، همچنان جذابیت چندانی در مقایسه با مدل های پرفروش دنیا ندارند. این شرایط، شرکت هایی مثل برلیانس را به سمت همکاری با استودیوهای طراحی خارجی سوق داده است.
کراس اور G01 اولین محصول تجاری حاصل از قرارداد بین برلیانس چین و SWM ایتالیا محسوب می شود. این مدل در نمای رو به رو شباهت زیادی به شاسی بلندهای امریکایی مثل دوج دورانگو دارد. از نمای جانبی، ارتفاع چندانی با سطح زمین فراهم نمی کند و البته مشخصات یک شاسی بلند واقعی را نمایش نمی دهد. در مجموع، می توان طراحی بدنه ی G01 را در سطح خودروسازی چین، مطلوب توصیف کرد؛ هرچند که فاصله ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار