منابع امنیتی در کویت اعلام کردند که به دنبال تنش فزاینده در منطقه، ۱۱ پایگاه و مقر نیروهای ویژه آمریکایی و انگلیسی و خانه های دیپلمات های این دو کشور در کویت تحت تدابیر شدید امنیتی قرار گرفته اند

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، دستگاه های امنیتی کویت طرح استقرار گسترده برای محافظت از تاسیسات حیاتی را به منظور مقابله با هرگونه خطرات احتمالی اجرا کرده و 11 پایگاه و ساختمان های متعلق به نیروهای آمریکایی و انگلیسی در کویت را در چارچوب توافقنامه های دفاعی مشترک تحت این تدابیر قرار داده است.
روزنامه کویتی «القبس»، امروز- جمعه- به نقل از منابعی نوشت که تشدید تدابیر امنیتی همچنین شامل برخی خانه های مقام ها و دیپلمات های آمریکایی و انگلیسی در کویت هم می شود.
همین منابع تصریح کردند، یک تیم کامل از تمامی حوزه های دستگاه های امنیتی در وزارت کشور کویت برای نظارت بر راهبرد تامین امنیت و دفع خطر از منافع آمریکایی و انگلیسی تشکیل شده است.
طبق اعلام این منابع، کویت در امنیت کامل به سر می برد و تمامی این تدابیر به منظور احتیاط و به موازات تشدید ناآرامی ها در منطقه اتخاذ شده است و وزارتخانه های دفاع و کشور، گارد ملی و دیگر طرف های ذی ربط با حفظ امنیت کویت در این باره در هماهنگی مستمر به سر می برند.
نیروهای آمریکایی 6 پایگاه در کویت دارند. این پایگاه ها در شهرها و مناطق «دوحا»، «کابالز»، «آرنیجان»، «احمد الجابر»، «علی السالم» و «مینا الاحمدی» واقع هستند و در جریان حمله نیروهای آمریکا به عراق از یک نقش محوری در حمله و پشتیانی نیروهای ارتش آمریکا برخوردار بودند.
وزیر دفاع کویت : آمریکا تمام نظامیانش را از پایگاه «عریفجان» خارج می کند

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار