در این نوشتار با ما همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم بر جدید ترین اخبار پیرامون خودروهای وارداتی و سرنوشت آن ها. با ما همراه باشید تا مروری داشته باشیم بر جزییات سفارش خودروهای وارداتی و ثبت سفارش آن ها:
اظهار و ترخیص خودروهای دپو شده ممنوع شد/ کار به متروکه کشید [به روز رسانی] - شهریور 99
طبق اعلام معاون فنی گمرک ایران در پایان وقت روز چهارشنبه ۲۶ شهریور، مهلت تعیین تکلیف خودروهای دپو شده در گمرک به اتمام رسیده و اظهار و ترخیص این کالاها از فردا ممنوع است.
حدود ۱۲ هزار و ۲۶۰ دستگاه خودرو طی سال های گذشته وارد شده بود که در جریان تغییر شرایط ارزی و قوانین مربوط به واردات خودرو، امکان ترخیص از گمرک پیدا نکردند تا این که در دو سال گذشته بعد از رایزنی های صورت گرفته هیات دولت طی مصوبه ای در دی ماه سال ۱۳۹۷ دوره زمانی برای تعیین تکلیف این خودروها براساس شرایط تعریف کرد.
این مهلت چهار دوره تمدید شد و آخرین فرصت خردادماه سال جاری بود که سه ماه دیگر زمان در اختیار صاحبان خودرو قرار گرفت که همزمان با ۲۶ شهریورماه به پایان می رسد.
کدام خودروها از گمرک ترخیص می شوند؟ [به روز رسانی] - اردیبهشت 99
مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت جزئیات باز شدن سایت ثبت سفارش برای ترخیص خودرو را تشریح کرد.
سعید عباسپور با بیان اینکه در حال حاضر برای هیچ خودرو جدیدی ثبت سفارش جدید انجام نمی شود، گفت: «ممکن است خودرویی در گمرک باقی مانده باشد، اما چون فاقد ثبت سفارش است ترخیص نمی شود، چرا که آخرین مصوبه به ما اجازه ثبت سفارش جدید نداده است.»
مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت درباره اطلاعیه مربوط به ثبت سفارش های خودرویی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار