کنفرانس وحدت اسلامی نه تنها تریبون خوبی برای بیان و گسترش آموزه های اسلام در برابر جریانات و تفکرات گروه های تکفیری است بلکه می تواند فرصت مناسبی برای بیان مواضع اصولی جمهوری اسلامی نیز باشد. اهمیت برگزاری این کنفرانس در سال های اخیر نیز پیش از بیش برای کشورهای اسلامی مشخص شده است، به گونه ای که بسیاری از علمای اهل تسنن نیز بر این باورند که این کنفرانس بهترین فرصت برای رفع اختلافات بین مذاهب و شکل گیری جریان ضد استکباری بین آنان است.

قدس آنلاین : کنفرانس وحدت اسلامی امروز با حضور حدود ۴۰۰ نفر از شخصیت های سیاسی برجسته و دیگر اقشار از حدود ۹۰ کشور جهان آغاز خواهد شد، کنفرانسی که بیانگر توجه و تمرکز جمهوری اسلامی ایران برای وحدت آفرینی در سراسر جهان بخصوص دنیای اسلام است.
دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در نشست خبری خود در این باره اظهار کرد که دیگر نیاز نداریم که اثبات کنیم که تکفیر خلاف جهان اسلام و بشری است، جریان وحدت یک اصل مسلم و پذیرفته شده است. جریان وحدت یک جریان عینی و میدانی است؛ امروزه با شکل گیری جریان مقاومت شاهد شکل گیری یک جریان مقاوم و با استقامتی هستیم.
آیت الله اراکی افزود: تشکیل و برپایی کنفرانس وحدت در شرایط تحریم سختی که جبهه استکبار بر جمهوری اسلامی اعمال کرده است، اثبات می کند که این تحریم بی اثر است و نتوانسته است، جمهوری اسلامی را به انزوا بکشاند.
کنفرانس وحدت اسلامی؛ تریبونی برای بیان مواضع اصولی ایران
جمهوری اسلامی ایران از سال 1369 در یک اقدام ابتکاری برای ایجاد وحدت بین مذاهب اسلامی پیشگام شده و همه ساله از 12 تا 17 ربیع الاول در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی میزبان گروه ها و علمای کشورهای مسلمانی است که دغدغه عزت و همدلی مسلمانان را دارند، کنفرانسی که می تواند در شرایط حساس کنونی جهان اسلام با گردهم آمدن دغدغه مندان و بزرگان دین گام بزرگی را در راستای برقراری صلح و فرو نشاندن جنگ افروزی و فتنه در جهان اسلام محسوب شود.
کنفرانس وحدت اسلامی نه تنها تریبون خوبی برای بیان و گسترش آموزه های اسلام در برابر جریانات و تفکرات گروه های تکفیری است بلکه می تواند فرصت مناسبی برای بیان مواضع اصولی جمهوری اسلامی نیز باشد.
اهمیت ...

سرخط اخبار