عضو کمیته ملی مبارزه با بیماری کووید ۱۹ کشور گفت: بیماری کرونا ثابت کرده است که میزان کشندگی و قدرت سرایتش به طور وحشتناکی بالاتر از گفته های چین است.

به گزارش قدس آنلاین «مینو محرز» عضو کمیته ملی مبارزه با بیماری کووید ۱۹ کشور در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، در واکنش به اظهارات سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در خصوص آمارها و گزارشات چین در رابطه با کرونا که به نوعی شوخی تلخ با جهان است، گفت: صحبت های زیادی در این باره می شود و در هر صورت از چین انتظار نمی رود که آمار و اطلاعات دقیقی ارائه بدهد. در حال حاضر هم نتایج بسیاری از مقالاتشان را پس می گیرند. آمار و مطالعات آن ها خیلی درست نبوده است.
وی ادامه داد: رفتار ویروس پس از آنکه در همه جای دنیا شایع شد، نشان داد، مانند آنچه چین گزارش می داده، نیست. دو احتمال وجود دارد؛ یا ویروس جهش پیدا کرده و قوی تر شده است، یا آن ها در ارائه اطلاعات کم کاری کرده اند.
محرز اظهار کرد: از لحاظ علمی آنچه بنده می دانم این است که آمار و گزارشات آن ها، خیلی درست نبوده است. البته نمی توانیم بگوییم که خسارات ما بدلیل اظهارات چین بوده است، بالاخره نوع بیماری در کل دنیا پیچیده است، اما بیماری ثابت کرده است که میزان کشندگی و قدرت سرایتش به طور وحشتناکی بالاتر از گفته های چین است.
عضو کمیته ملی مبارزه با بیماری کووید ۱۹ تصریح کرد: باید ببینیم چه کسی اطلاعات درستی می دهد؛ معلوم نیست که مساحت شیوع تنها ووهان بوده باشد. ما نمی دانیم که بیماری در چین مهار شده است یا خیر؟ با سابقه ای که از مطالعات علمی آن ها داریم، می دانیم که به آمارهایشان هم نمی شود اتکا کرد. به هر حال آمار را خود چین می دهد، کس دیگری نیست که برود در چین و مشاهدات را گزارش کند. بیماری وسعت وحشتناک تری از گزارشات چین دارد.
محرز تصریح کرد: درباره سرانجام ویروس کرونا اطلاعاتی نداریم و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار