افتخاری از افزایش دو برابری حقوق بازنشستگان کشوری در سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش صبحانه ، اکبر افتخاری رئیس صندوق بازنشستگی کشوری در لایو اینستاگرامی خود در خصوص صندوق های بازنشستگی در دنیا، اظهار کرد: در هفت کشور اصلی دنیا که اقتصاد اول را دارند، سهم صندوق های بازنشستگی ۴۲ تریلیون دلار است که این کشور ها نقش مهمی در اقتصاد دنیا دارند و در ۱۵ کشور دیگر سهم صندوق های بازنشستگی ۵ تریلیون دلار است.
افتخاری با اشاره به اینکه در سال ۲۰۱۹ در ۲۲ کشور دنیا دارایی های صندوق بازنشستگی ۱۹ درصد رشد داشته است، گفت: به دلیل پایین بودن نرخ بهره و سود، در کشور های توسعه یافته ارزش آفرینی با سرعت انجام نمی شود، اما صندوق ها توانسته اند دارایی خود را ۱۹ درصد رشد دهند که این نشان دهنده این است که در حوزه اقتصادی خوب عمل کرده و دارایی های خود را حفظ کرده اند.
وی افزود: بیشترین سهم این دارایی ها مربوط به آمریکا با ۱۷.۸ درصد رشد بوده است و اگر در کشور های دیگر دارایی ها و بازدهی های صندوق های بازنشستگی رشد نداشته باشد، با چالش روبرو می شوند که کشور ما نیز یکی از آن ها است.
رئیس صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: آمریکا، بریتانیا، ژاپن، استرالیا و کانادا ۵ کشوری هستند که دارایی های صندوق بازنشستگی در آن ها و همچنین سود آن بیش از سایر کشور ها است.
افتخاری تأکید کرد: منابع درآمد های صندوق بازنشستگی از چهار منبع کسب می شود که یکی از آن ها کسورات حقوق شاغلان، درآمد حاصل از سرمایه گذاری، تعهدات دولت و سایر درآمد ها است که تعهدات پرداخت حقوق، همسان سازی، امور رفاهی و بیمه تکمیلی درمان از جمله اقداماتی است که ما در صندوق بازنشستگی کشوری انجام می دهیم.
وی با اشاره به اینکه ۱.۵ میلیون بازنشسته تحت پوشش صندوق کشوری ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار