رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی جزئیات حمایت ۱۲۵۰ میلیارد ریالی صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت های فعال در جبهه ی مقابله با کرونا را تشریح کرد.

دکتر علی وحدت ، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، از حمایت ۱۲۵۰ میلیارد ریالی صندوق نوآوری و شکوفایی در حمایت از شرکت های دانش بنیان و فناور برای تولید اقلام مبارزه با کرونا خبر داد. به گفته ی او، صندوق نوآوری و شکوفایی با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹ در کشور در انتهای سال گذشته، با کسب رهنمود از هیئت امنا برنامه ی حمایت مالی سریع از محصولات فناورانه در عرصه ی مقابله با شیوع این بیماری را طراحی کرد. این برنامه در اسرع وقت به مرحله ی اجرا گذاشته شد و در مدت دو هفته ضمن اعلام فراخوان و دریافت طرح ها، تأمین مالی شد.
وحدت درادامه افزود با اعلام فراخوان عمومی از طرح های فناورانه در وب سایت صندوق، بیش از ۴۰۰ طرح از شرکت های دانش بنیان و فناور دریافت شد. او گفت:
هم زمان با فراخوان، با تمامی پارک های علم و فناوری و صندوق های پژوهش و فناوری مبنی بر اعلام طرح های مرتبط مکاتبه و جلسات فوق العاده ای نیز با مسئولان وزارت بهداشت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونت علمی و فناوری و ستادهای توسعه ی فناوری مرتبط و تعیین مرجع صلاحیت دار برای تأیید و اعطای مجوز بسته به موضوع طرح های دریافتی برگزار شد.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی درادامه افزود در روزهای پایانی سال ۱۳۹۸، تقاضاهای دریافتی از متقاضیان و طرح های معرفی شده ی نهادها با توجه به مجوزهای مرتبط غربال شدند و درنهایت، با صندوق های پژوهش و فناوری و تزریق منابع مالی برای حمایت از شرکت های فعال این حوزه قرارداد بسته شد. او به اختصاص خط اعتباری ویژه ی پنج هزار میلیارد ریالی به ۱۱ صندوق پژوهش و فناوری اشاره کرد و گفت:
با توجه به درخواست های نهایی شده ی متقاضیان، تاکنون ۱،۲۵۰ میلیارد ریال ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار