وزیر امور خارجه ایران تأکید کرد تا زمانیکه غرب به اقدامات شرورانه خود در منطقه پایان ندهد، باید خفه شود و حق گفت وگو با ایران در خصوص موضوعات دیگر را ندارد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (پنجشنبه) در نشست مجازی «گفت وگوهای مدیترانه ای» در خصوص وضعیت شیوع کرونا در جمهوری اسلامی ایران گفت: «اوضاع در ایران بسیار بد است. موج سوم کرونا در پاییز ایران را هدف قرار داد زیرا با بروز ویروس های دیگری نیز همچون آنفولانزا همراه شد.کادر درمان ما به بهترین شکل در حال ایفای نقش هستند. ما کادر درمان بسیار قابل و باکفایتی داریم اما مسئولیت سنگینی برای مدت طولانی برعهده آنها بوده است.اوضاع بسیار طاقت فرسا شده است. متأسفانه ما با چیزی مواجه هستیم که دیگر نقاط جهان با آن مواجه نیستند و آن جنگ اقتصادی است که فراتر از محدودیت ها است».
ممانعت از دسترسی ایران به تجهیزات پزشکی، جنایت آمریکا علیه بشریت است
وی در خصوص اقدامات غیرانسانی ایالات متحده در ممانعت از دسترسی ایران به امکانات پزشکی گفت: «ایالات متحده حتی به ما اجازه نمی دهد که از پول های خودمان در کشورهای مختلف برای پرداخت واکسن کرونا استفاده کنیم. اگر چیزی غیر از این را بیان می کنند، دروغ می گویند. وزارت بهداشت ما، بانک مرکزی تلاش کردند که پولی که داریم را برای خرید واکسن کرونا به سازمان جهانی بهداشت انتقال بدهند اما موفقیت چندانی در این زمینه به دست نیاوردیم. این اقدامات تلاش های ما برای مبارزه با این ویروس را با مانع مواجه کرده است و این اقدامات جنایت علیه بشریت است که در روزهای پایانی دولت ترامپ در حال انجام است».
ظریف در خصوص اوضاع شیوع کرونا در یمن نیز تصریح کرد: «در یمن شاهد اوضاع بسیار وخیمی هستیم، اوضاع نه تنها در زمینه همه گیری کرونا بلکه در تمامی جنبه های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار