۲۶ درصد واحدهای تولیدی شهرک صنعتی بیرجند غیرفعال است

ایرنا سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۵
بیرجند - ایرنا - مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی گفت: از ۱۶۰ واحد تولیدی در شهرک صنعتی بیرجند ۲۶ درصد آنها غیرفعال است.

عباس جرجانی روز سه شنبه در حاشیه بازدید استاندار خراسان جنوبی از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی بیرجند در جمع خبرنگاران افزود: از واحدهای تولیدی غیرفعال هشت درصد آنها به دلیل سوء مدیریت و مشکلات بانکی تعطیل است اما می توان آنها را به چرخه تولید بازگردانند.
وی ادامه داد: پارسال ۱۲ واحد تولیدی و صنعتی راکد در بیرجند با اجرای طرح رونق تولید و پرداخت تسهیلات به چرخه تولید بازگشتند.
وی با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد واحدهای صنعتی استان در شهرک صنعتی بیرجند مستقر هستند اظهار داشت: همچنین معادل ۵۳ درصد اشتغال شهرک های صنعتی استان در این شهرک ایجاد شده است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی عنوان کرد: در حال حاضر ۲ هزار و ۷۰۰ نفر در شهرک صنعتی بیرجند مشغول به کار هستند.
وی یادآور شد: یکی از مشکلات واحدهای تولیدی استان این است که زیر ۳۰ درصد ظرفیت اسمی فعالیت داشته و به گونه ای لبه تیغ تعطیلی قرار دارند که با همکاری خانه صنعت و معدن و اتاق بازرگانی تلاش می شود تا این واحدها حفظ شوند.
جرجانی با بیان اینکه حفظ وضعیت موجود جزو اولویت های ما است تاکید کرد: برنامه ریزی شده واحدهای تعطیل به چرخه تولید بازگرداننده یا به سرمایه گذاران جدید واگذار شود چون زیرساخت های آن آماده است و سبب کاهش هزینه ها می شود.
وی گفت: یک واحد تولیدی بازیافت در شهرستان بشرویه مجوزهای لازم را اخذ کرده و در سفر استاندار به این شهرستان عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی افزود: در نشستی که با حضور استاندار برگزار شد مقرر شد مانند سفرهای شهرستانی، بازدیدهایی از شهرک های صنعتی و واحدهای تولیدی استان نیز انجام شود که در این ...

سرخط اخبار