معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: کارهای مقدماتی ورود به مرحله ثبت نام پروژه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن انجام شده و به زودی نام نویسی از متقاضیان آغاز می شود.

محمود محمودزاده در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: عملیات اجرایی پروژه اقدام ملی تولید و عرضه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در بسیاری از استان ها و شهرها آغاز شده و به زودی ثبت نام به تفکیک استان ها شروع می شود. این پروژه در هر استان مقتضیات خاص خود را دارد. فعلا ثبت نام در کرمان آغاز شده و در سایر مناطق نیز کارهای مقدماتی در حال انجام است که به محض آماده شدن اطلاع رسانی می کنیم.
مالیات خانه های خالی تا شش ماه آینده نهایی می شود
وی درباره اقدامات دولت برای کنترل بازار مسکن گفت: چند اقدام را برای ایجاد تعادل عرضه و تقاضا در بازار مسکن در دستور کار قرار داده ایم. افزایش تولید، یکی از مهم ترین برنامه ها است. موضوع دیگر بحث مالیات بر واحدهای خالی است که چند سال رها شده بود. هم اکنون با توجه به تکلیف قانونی و دستوری که وزیر راه و شهرسازی صادر کرده، سامانه املاک و اسکان مراحل راه اندازی خود را در وزارت راه و شهرسازی طی می کند اما کاربر آن وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی است. به شکل فشرده روی این سامانه کار کرده ایم که شرح خدمات و پیش نویس ها انجام شده و امیدواریم ظرف پنج تا شش ماه آینده به سازمان امور مالیاتی تحویل دهیم.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وجود ۲.۵ میلیون مسکن خالی در کشور بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ خاطرنشان کرد: حدود ۱۰ درصد واحدهای مسکونی کشور خالی است که باید با ابزار مالیاتی مثبت و بازدارنده وارد بازار شود. کسانی که املاک را به بازار ارایه می دهند تشویق می شوند و برای مالکانی که واحدها را نگه می دارند ابزارهای بازدارنده در نظر می گیریم.
در حال کار بر روی موضوع اجاره داری حرفه ای هستیم
محمودزاده، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار