هنر بدون تقوا عامل انحطاط جامعه

واحد مرکزی خبر یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۸
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: هنر واقعی باید در خدمت رشد جامعه باشد نه اینکه زمینه ای برای انحطاط و گمراهی آن باشد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان، آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی امشب در دیدار با نشست با اصحاب فرهنگ و هنر استان، اظهار داشت: باید از هنر برای هدایت انسان به سمت سبک زندگی درست استفاده کرد.
وی با بیان اینکه در هدایت انسان، قرآن بهترین شیوه ها را ترسیم کرده است، افزود: خود قرآن جنبه های مختلفی از هنر را در خود دارد که نمونه ظاهری آن تلاوت آیات نور با صوت زیبا و دلنشین است و به نوعی همه شاخه های هنر را در خود دارد.
آیت الله حسینی شاهرودی هنر را از نیاز های بشر دانست و گفت: ذات زیبایی دوستی انسان با پرداختن به هنر سیراب می شود و اگر این هنر تقوا ار در بر داشته باشد، به انسان قدرتی می دهد که بی نظیر است.
رئیس حوزه هنری کردستان هم گفت: سال گذشته چهار دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن کردستان رونمایی شد و تا پایان امسال رونمایی از ۱۰ عنوان دیگر برنامه ریزی شده است.
امین مرادی به برخی اقدامات حوزه هنری کردستان برای ارتقاء زیرساخت های فرهنگی و شناسایی و رشد و اعتلای استعداد های هنری اشاره کرد و گفت: مهمترین اقدام در این زمینه راه اندازی پردیس سینمایی بهمن سنندج بود که به عنوان مجهزترین و پیشرفته ترین پردیس غرب کشور درسال ۹۱ بهره برداری شد و پاتوق تمامی رویداد های فرهنگی فاخر و شاخص استان است.
رئیس حوزه هنری کردستان، با اشاره به تاکید رهبر انقلاب در سفر به بیجار مبنی بر ماندگاری مردم این شهرستان، گفت: در همین زمینه تنها دفتر شهرستانی حوزه هنری دربیجار راه اندازی و سینما آزادی این شهرستان با ۲۸۵ صندلی فعالیت خود را آغاز کرد.
مرادی افزود: مجموعه سینمایی سقز هم در آینده نزدیک راه اندازی می شود.
وی راهبرد اصلی حوزه هنری را ارتباط ...

سرخط اخبار