حاج عماد مغنیه شامگاه ۲۳ بهمن ماه ۱۳۸۶ در حالی در دمشق و توسط یک خودروی بمب گذاری شده به شهادت رسید که تا لحظاتی پیش از ترور همراه سردار سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران بود.

به گزارش جام نیوز به نقل از العالم، دفتر نمایندگی صداوسیما در لبنان به تازگی مستندی را تولید کرده که ضمن بررسی رابطه نظامی و عاطفی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و حاج عماد مغنیه و تاثیر آنها در اعتلای جبهه مقاومت، نقش رژیم صهیونیستی در پرونده ترور آنها را نیز به نمایش گذاشته است.
در گزارش های دستگاه جاسوسی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی همواره پرونده دو فرمانده بزرگ مقاومت یعنی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و حاج عماد مغنیه با یکدیگر مرتبط بودند.
اسرائیلی ها، حاج قاسم و حاج عماد را در زمره بزرگترین، زیرک ترین و شجاع ترین دشمنان خود می دانستنه، و از آنجا که آنها را برای موجودیت خود خطرآفرین می خواندند، تلاش های بسیاری را طی سالها برای از پیش رو برداشتن آنها انجام دادند.
به تازگی دفتر نمایندگی صداوسیما در لبنان مستندی را تولید کرده که ضمن بررسی رابطه نظامی و عاطفی این دو فرمانده بزرگ و تاثیر آنها در اعتلای جبهه مقاومت، نقش رژیم صهیونیستی در پرونده ترور آنها را نیز به نمایش گذاشته است.
این مستند سی دقیقه ای از ماجرای ترور حاج عماد و نگاهی به او آغاز شده و پس از مرور حوادثی مانند جنگ داخلی لبنان، تهاجم رژیم صهیونیستی به لبنان و اشغال نیمی از آن در سال ۱۳۶۱، آزادسازی جنوب لبنان از چنگال اسراییل توسط مقاومت، جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶، و ظهور تروریست های تکفیری در سوریه و عراق، به اقدام بزدلانه و ناجوانمردانه آمریکا در ترور حاج قاسم سلیمانی رسیده و با انتقام نیروهای مقاومت پایان می یابد.
حاج عماد مغنیه شامگاه ۲۳ بهمن ماه ۱۳۸۶ در حالی در دمشق و توسط یک خودروی بمب گذاری شده به شهادت رسید که تا لحظاتی پیش از ترور همراه سردار سلیمانی فرمانده ...

عناوین مهم خبری