اعتمادآنلاین| حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای، معاون اول قوه قضاییه صبح امروز با حضور در جلسه شورای عالی استان ها با بیان این که «در مکتب اسلام تکیه بر توانایی های مردم و کمک گرفتن از آن ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است» گفت: اسلام به موضوعاتی همچون تعاون، حق الناس و غیره اهتمام ویژه داشته است.
وی با بیان این که «قانون منبعث از آموزه های اسلامی است و نسبت به مردم ، مشارکت عامه و بخصوص مشارکت مردم در سرنوشت خود تاکید دارد» گفت: در 4 دهه اخیر هر کجا که برای حل مشکلات به مردم تکیه کردیم توانستیم با کمک و بسیج عمومی آن را حل کنیم و کارهایی که با تکیه بر مردم انجام شد کم هزینه است.اما کارهایی که توسط نهادهای دولتی انجام شد پرهزینه و طولانی و پیچیده شد.
وی با طرح این سوال که «جنگ چگونه اداره شد؟» یادآوری کرد: مگر نه این که در جنگ پشتیبانی و حمایت های مختلف مردم سبب شد که در جنگ پیروز شویم و اگر مشارکت مردم نبود جنگ تمام عیاری که شرق و غرب با همه امکاناتشان ایجاد کرده بودند را نمی توانستیم درک کنیم و با کمک مردم از کشور دفاع شد و استقلال مان حفظ شد و معتقدم هر کاری که با کمک مردم انجام شود کم هزینه و پرفایده است و آنجایی که دولت ها وارد شدند یا کار انجام نشد یا کار دیر انجام شد و یا اقدامات پرهزینه بود.
معاون اول قوه قضاییه هم چنین گفت: فتنه هایی که در سنوات گذشته رخ داد با کمک چه کسانی رفع شد؟ فتنه 88 را چگونه رفع کردیم؟ آیا این فتنه که از بیرون نشات گرفته و متاسفانه برخی غافلانه نیز با آن همراهی کردند بدون حضور پرشور و شعور مردم به اتمام می رسید؟ معتقدم ختم قائله فتنه 88 در 9 دی و موقعی که مردم به میدان آمدند انجام شد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار