هواشناسی سیستان و بلوچستان نسبت به وقوع بارش های شدید و طغیان رودخانه ها در این استان هشدار داد.

به گزارش  خبرگزاری صداوسیما ی مرکز سیستان و بلوچستان، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: سامانه بارشی جدید از اواخر پنج شنبه وارد استان می شود و بارش های متوسط تا سنگین به همراه خواهد داشت.
محسن حیدری افزود: بیشترین فعالیت این سامانه در نواحی مرکزی و غرب سیستان و بلوچستان خواهد بود اما در ارتفاعات غربی زاهدان، خاش، ایرانشهر، فنوج، نیکشهر، قصرقند، کنارک، مناطق شمال و غرب چابهار و مناطق غربی دریای عمان نیز بارش های قابل توجهی رخ خواهد داد.
وی با بیان اینکه در این نواحی بین 10 تا 40 میلی متر باران پیش بینی می شود، گفت: انتظار می رود در شهرستان دلگان و منطقه بزمان، بین 20 تا 40 میلی متر و در ارتفاعات غربی استان بین 50 تا 70 میلی متر باران ببارد.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه علاوه بر باران و رگبار شدید باران، در برخی نقاط رعد و برق و وزش باد شدید نیز روی می دهد، گفت: توصیه می شود هموطنان از اسکان در حاشیه مسیل ها خودداری و جوانب احتیاط را در رانندگی رعایت کنند.
حیدری گفت: در مناطق سیل زده استان، لازم است برای بارش های جدید تدابیر لازم اندیشیده شود.
وی ادامه داد: به علت سرمای هوا و احتمال بارش برف در مناطق سردسیر و کوهستانی، محورهای مواصلاتی این مناطق مه گرفته و لغزنده پیش بینی می شود.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: به طور کلی پیامد این سامانه، لغزندگی جاده های کوهستانی، جاری شدن روان اب، آب گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل ها و طغیان موقتی رودخانه های فصلی و احتمال ورود سیلاب از هلیل رود به سمت جازموریان است.
حیدری به وضعیت جوی سواحل سیستان و بلوچستان هم اشاره کرد و گفت: علاوه بر بارش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار