آستان قدس رضوی قوی ترین حوزه مقاومت بسیج در کشور است

بسیج نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۰
فرمانده حوزه مقاومت بسیج ادارات آستان قدس رضوی، این مجموعه را قوی ترین حوزه مقاومت بسیج در کشور دانست.

به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان رضوی؛ سرهنگ پاسدار حمید غلامی در دومین نشست ستاد حوزه مقاومت بسیج ادارات آستان قدس رضوی و فرماندهان پایگاه های تابعه که در سالن آمفی تئاتر ساختمان شماره یک دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار شد، گفت: آستان قدس رضوی قوی ترین حوزه مقاومت بسیج در کشور به شمار می رود.
وی خطاب به فرماندهان و اعضای شورای حوزه مقاومت بسیج، بیان کرد: ما در سایه امام رضا (ع) هستیم پس باید جهانی فکر کرده و سبک زندگی، ولی نعمتمان را در زندگی جاری کنیم تا بتوانیم موثر باشیم. ما باید اول خودسازی را انجام دهیم و بعد جامعه را بسازیم.
ازکمک به سیل زدگان تا اردو های جهادی
فرمانده پایگاه مقاومت بسیج دانشگاه علوم اسلامی رضوی نیز در این نشست به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: سال ۱۳۶۳ دانشگاه علوم اسلامی رضوی افتتاح شد و تا کنون بیش از سه هزار نفر از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند و در مشاغل حقوقی و قضایی، علمی و آموزشی، فرهنگی، صدا و سیما، آستان قدس رضوی، تدریس دانشگاه و حوزه، اعضای هیئت علمی و... مشغول فعالیت هستند.
مجتبی غیوریان ادامه داد: بیش از ۱۱۰۰ نفر در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های مختلف علوم قرآنی و حدیث، فلسفه و کلام اسلامی، حقوق خصوصی، حقوق بین الملل، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فقه جزایی و... در دانشگاه علوم اسلامی رضوی به تحصیل مشغول هستند.
وی به جذب دانشجویان غیرایرانی در این دانشگاه اشاره و بیان کرد: از ۲۰ کشور نظیر چین، بوسنی و هرزگوین، عراق، آذربایجان، بحرین، کشور های حوزه خلیج فارس و... پذیرش دانشجو داشتیم.
فرمانده پایگاه مقاومت بسیج دانشگاه علوم اسلامی رضوی افزود: الان ۲۰ دانشجو از کشور های ...