نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 گفت: اعضای کمیسیون تلفیق، وزارت اقتصاد را مکلف کردند تا باز پرداخت بدهی های دولت به سازمان تأمین اجتماعی را پایش و گزارش آن را هر شش ماه یکبار به کمیسیون های مربوطه در مجلس ارائه کند.

به گزارش مشرق، علی اصغر یوسف نژاد نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز عصر کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 گفت: اعضای کمیسیون در این جلسه مصوب کردند که به منظور مدیریت تبعات احتمالی انتشار اوراق مالی اسلامی در بازارهای پول و سرمایه کشور، کمیته ای متشکل از رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بر نحوه انتشار اوراق موضوع این قانون نظارت خواهد کرد.نرخ های سود اسمی اوراق منتشره و نرخ حفظ قدرت خرید اسناد خزانه اسلامی توسط این کمیته تعیین می شود.
وی افزود: همچنین براساس مصوبه کمیسیون اوراق و اسناد منتشره جهت تسویه بدهی دولت موضوع بندهای (و) و (ح) این تبصره از هر گونه بررسی در کمیته مذکور مستثنی است.
نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 اظهار داشت: همچنین اعضای کمیسیون مصوب کردند که نحوه صدور انتشار اوراق مربوط به شرکت ها و دستگاه هایی که بدون تضمین دلت منتشر می شود نیز مشمول جز (1) این بند می باشد.
یوسف نژاد خاطرنشان کرد: علاوه بر این در مصوبه کمیسیون آمده است که وزارت امور اقتصادی و دارایی به نیابت از دولت مسئول انتشار اوراق مالی مربوط به دولت است. این وزارتخانه مجاز است از کلیه روش های انتشار اولیه اوراق از جمله عرضه تدریجی، حراج، فروش اوراق به کسر (کمتر از قیمت اسمی)، پذیره نویسی و عرضه خصوصی در بازارها استفاده کند.
وی در پایان گفت: همچنین اعضای کمیسیون مصوب کردند تا در اجرای بند (الف) ماده (12) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب 1395.12.12 و تبصره ذیل آن وزارت امور اقتصادی و دارایی (سازمان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار