کرمان - رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه سفارتخانه های ما در بخش اقتصادی تعطیل هستند و فعالان اقتصادی به سمت سفارتخانه های ما نمی روند.

به گزارش خبرنگار مهر ، عزت الله اکبری پیش از ظهر پنج شنبه در آئین گرامیداشت روز صنعت، معدن بیان داشت: در دوره های قبل روال کار بر این بود که به هر استانی که می رفتیم مشکلات آن استان را با استاندار و سایر مسئولان استانی بررسی می کردیم که باعث انتقاداتی می شد.
وی در خصوص مسائل و مشکلات پیش آمده در حوزه اقتصاد افزود: ما در راستای کمک به واحدهای اقتصادی اعلام آمادگی می کنیم.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: بنده در خصوص گرفتن مشاور رئیس کمیسیون در دوره قبل مطرح کردم که هر رئیس کمیسیون باید پنج مشاور بگیرد که این مساله مصوب هم شد.
اکبری تصریح کرد: ما باید در بازار جهانی حضور داشته باشیم در دنیا جنگ مشوق ها بر سر سرمایه گذاری وجود دارد.
وی یادآور شد: ما از منظر دفاع از اقتصاد داخل می گوئیم وقتی قرار است جهش تولید داشته باشیم باید صادرات خارجی داشته باشیم اما متأسفانه سفارتخانه هایی ما در بخش اقتصادی تعطیل هستند و فعالان اقتصادی به سمت سفارتخانه های ما نمی روند.
اکبری گفت: تولیدی که صادرات محور نباشد پایدار نیست همچنین صادراتی که تولید محور نباشد پایدار نیست لذا باید به این موضوع توجه کنیم.
اکبری ابراز داشت: اگر فعالان اقتصادی به دلیل بدهی زندانی شوند به خود و خانواده اش آسیب می رسانیم همچنین کارگران او و خانواده هایشان نیز آسیب می بینند چون کارخانه اش تعطیل می شود و خرجش را در زندان می دهیم که یک ضرر است.
وی با تاکید بر اینکه باید شعار را کنار بگذاریم، افزود: صندوق توسعه ملی یک پشتوانه برای کشور است و سال پنجم برنامه توسعه سالانه ۲۰ درصد از فروش نفت و گاز ذخیره می شود و دولت با این اعتبار صنعت، تولید و خدمات را رشد خواهد داد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار