معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: انتخاب رییس و هیات رییسه و روسای کمیسیون ها و مسائل داخلی مجلس مربوط به ساز و کارهای داخلی آن است و دولت نظر و دخالتی در این مسائل ندارد.

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، حسینعلی امیری روز سه شنبه در واکنش به تذکر عبدالحسین روح الامینی نماینده تهران در خصوص دخالت معاونان پارلمانی در انتخاب هیات رییسه و روسای کمیسیون ها اظهار داشت: دولت در موضوعات مربوط به مسائل داخلی مجلس نه تنها دخالت نمی کند بلکه هیچ گونه نظری ندارد.
وی تاکید کرد: موضوعات مربوط به نمایندگان مجلس به خود آنها مربوط می شود، افزود: انتخاب رییس و هیات رییسه و روسای کمیسیون ها و مسائل داخلی مجلس مربوط به ساز و کارهای داخلی آن است و دولت نظر و دخالتی ندارد و دولتی ها و بالاخص معاونین و مدیران کل پارلمانی کاملاً در جریان سیاست ابلاغی هستند و مراعات می کنند.
امیری یادآور شد: حتی خود بنده و معاونین پارلمانی در روزهای اخیر که مجلس مشغول بررسی اعتبارنامه ها و مشورت نمایندگان برای انتخاب روسای کمیسیون ها بوده در مجلس حضور پیدا نکرده ایم مگر موارد استثنائی که نماینده یا نمایندگانی با معاون یا مدیر کلی که کار داشته اند و بنا به درخواست نماینده ممکن است مسئول دولتی در مجلس حضور پیدا کرده باشد.
معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: منتظر هستیم که اعتبارنامه نمایندگان مطابق اصول ۶۵ و ۹۳ قانون اساسی به تصویب برسد و روسای کمیسیون ها نیز با صلاحدید نمایندگان تعیین شوند. آن گاه در مجلس حضور جدی پیدا خواهیم کرد.
امیری افزود: درخواستم از برادر عزیزم عبدالحسین روح الامینی نماینده مردم تهران این است که اگر مصداق و مستندی از دخالت دولتمردان و بویژه معاونان پارلمانی در سازوکارهای داخلی مجلس از جمله انتخاب رییس یا هیات رییسه یا روسای کمیسیون ها و موضوعاتی از این قبیل دارند اعلام کنند، حتماً پیگیری می کنیم.
وی تاکید کرد: ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری