منتقدان شکارفروشی با حضور در نشستی در دفتر فرماندهی یگان محیط زیست با بیان اینکه فروش مجوز شکار به اتباع خارجی هیچ گونه توجیهی ندارد تخصیص پروانه شکار به اتباع خارجی را مصداق ترجیح منافع سوداگران شکار اتباع خارجی بر مصلحت محیط زیست کشور دانستند.

به گزارش مشرق، در پی اعتراضات صورت گرفته نسبت به صدور ۴۴۷ مجوز شکار از سوی سازمان حفاظت محیط زیست، صبح امروز برای نخستین بار نشستی با حضور منتقدان پروانه های شکار و مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست در دفتر فرماندهی یگان حفاظت محیط زیست برگزار شد.
در این نشست، منتقدان با اشاره به اینکه بر اساس نظرات متخصصان، شرایط زیستگاه ها و جمعیت حیات وحش کشور برای صدور مجوز شکار مناسب نیست، فروش ۴۴۷ مجوز شکار چهارپا را تصمیمی غیرکارشناسی دانستند که بدون مشورت متخصصان و توسط افراد خاص و ذی نفع اتخاذ شده و خواهان لغو آن شدند.
اما شهاب الدین منتظمی، مدیرکل حفاظت و مدیریت حیات وحش با تأکید بر اینکه بر اساس سرشماری های انجام شده جمعیت وحوش ظرفیت برداشت دارد از تصمیم سازمان حفاظت محیط زیست برای صدور مجوزهای شکار دفاع کرد.
جمشید محبت خانی، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست هم در این نشست با یادآوری این نکته که میلیون ها سلاح مجاز و غیرمجاز در دست شکارچیان است، صدور مجوز شکار را راهکاری برای قانونمند کردن دارندگان سلاح ها و جلوگیری از تخلفاتشان عنوان کرد.
این در حالی است که طبق اعلام مسئولان محیط زیست، سال گذشته ۴۰ درصد از پروانه های شکار به شکارچیان خارجی تعلق گرفته است. پروانه هایی که طبیعتا سهمی در قانونمند کردن شکارچیان داخلی و جلوگیری از تخلفات آنها ایفا نخواهد کرد.
بر این اساس، در نشست صبح امروز، منتقدان صدور پروانه های شکار با بیان اینکه فروش مجوز شکار به اتباع خارجی هیچ گونه توجیهی ندارد تخصیص ولو یک پروانه شکار به اتباع خارجی را مصداق ترجیح منافع سوداگران شکار اتباع خارجی بر مصلحت محیط زیست کشور دانسته و اعلام کردند در صورت صدور مجوز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار