داعش با جانشین بغدادی بیعت کرد

ایمنا شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۱
مهم ترین اخبار و تحولات سیاسی امروز در منطقه غرب آسیا را در بسته خبری ایمنا (خاورمیانه) بخوانید.

به گزارش خبرنگار  ایمنا ، برگزیده اخبار و مرور تحولات خاص سیاسی منطقه طی بیست و چهار ساعت گذشته را می توانید در بسته خبری پیش رو مطالعه کنید:
الحوثی: در صورت ادامه جنگ، عربستان با خطراتی بزرگ مواجه خواهد شد/مردم منطقه هوشیار باشند
عبدالملک الحوثی، رهبر انصارالله یمن تأکید کرد: مردم ما هر سال در صدر مردمی هستند که میلاد پیامبر اکرم(ص) را جشن می گیرند و اهمیت این مناسبت و این فرصت بزرگ را درک می کنند. عبدالملک الحوثی گفت: کسانی که برای جنگ و محاصره تلاش می کنند و می خواهند سر ما را در مقابل خود خم کنند باید به آن ها گفت که محال است ما در مقابلشان سر خم کنیم. عاقبت این افراد نابودی و خسران است.
وی گفت: ما دستانمان را به سوی صلح و برادری دراز می کنیم و کسانی که با ما دشمنی کنند خود به خاطر انتخاب گزینه اشتباه و تصمیم ظالمانه مسئولیت را برعهده دارند. ادامه تجاوز به این معناست که ما باید به ارتقای توانایی های نظامی خود و انجام کوبنده ترین حملات ادامه دهیم و این حق مشروع ماست. من از نظام سعودی می خواهم جنگ و محاصره را متوقف کند وگرنه با خطرات بزرگی مواجه خواهد بود و پیامدهای آن نیز بزرگ خواهد بود. 
الحوثی گفت: موضع ما در دشمنی با اسرائیل به عنوان یک رژیم غاصب یک موضع اصولی برپایه ارزش های انسانی، اخلاقی و تعهدات دینی است. ما در اعلام جنگ علیه دشمن صهیونیستی تردید نخواهیم کرد و اگر مرتکب حماقتی علیه مردم ما شود با بدترین حملات مواجه خواهد شد. وی گفت: من از مردم عزیزمان می خواهم همچنان در مسیر آزادی و استقلال و حفظ وحدت و صلح اجتماعی و کمک به مستمندان گام بردارند. از آغاز تجاوز ائتلاف عربستان، بیش از ۱۲۰ بشکه نفت در مناطقی که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار