شاهین طبع: حاضر نیستم بازیکنانم زیر سؤال بروند

واحد مرکزی خبر پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۵
سرمربی تیم ملی بسکتبال: مسئولیت کار خود را در جام جهانی می پذیرم و حاضر نیستم بازیکنانم زیر سوال بروند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ مهران شاهین طبع سرمربی تیم ملی بسکتبال در جریان جام جهانی بعد از دو باخت مقابل پورتوریکو و تونس به شدت در فضای مجازی زیر سؤال رفت. او که تمایلی به صحبت درباره اعضا خارج از تیم نداشت، در بازگشت به ایران از عملکرد بازیکنان خود دفاع کرده و بعضی ضعف های فنی را پذیرفت.
پاسخ های شاهین طبع را به سؤالات ما بخوانید:
عملکرد تیم ملی از نظر بسیاری دو بخش متفاوت داشت، ابتدا نمایش در جام جهانی به خصوص مرحله نخست که انتظارات بیشتری وجود داشت و بخش دوم تلاش برای رسیدن به المپیک با شکست آنگولا و فیلیپین بود. خودتان چطور کار تیم را ارزیابی می کنید؟
عملکرد تیم ملی در جام جهانی بسیار عالی بود. این را باید نسبت به ادوار گذشته و شرایط حاکم در بسکتبال و ورزش کشور دید. همچنین کیفیتی که حریفان به نسبت امکانات و شرایط خود داشتند. بازیکنان ما پیشرفت خیلی خوبی نسبت به قبل داشتند و می شد نتیجه بهتری هم نسبت به گذشته بگیریم؛ اما با همه این شرایط خوب کار کردیم.
از قبل جام جهانی انتظار می رفت که حداقل در یکی از مسابقات تونس و پورتوریکو پیروز شویم و عده ای انتظاراتی فراتر از این هم داشتند.
تونس تیم خیلی خوبی است که بازیکن آمریکایی آن ها به تیم "آرمانی"، یکی از مدعیان یورولیگ رفته است. اگر در بازی با پورتوریکو آن اتفاقات نمی افتاد، ما در بازی با تونس بهتر عمل می کردیم. از طرفی حتی امکان پیروزی مقابل اسپانیا هم وجود داشت.
ما در مسابقات تدارکاتی، چیز هایی نشان داده بودیم، پیروزی مقابل نیجریه با بازیکنان NBA، پیروزی مقابل روسیه یا بازی اول مقابل یونان که عملکرد خوبی داشتیم. در مجموع مشخص است که تیم دچار ...

سرخط اخبار