بعد از پخش ویدئوی به قتل رسیدن «جورج فلوید» به دست یک مأمور پلیس آمریکایی، اعتراضات در جهان شدت گرفته اند و این اعتراضات همچنان ادامه دارند.

به گزارش مشرق،  از زمانی که ویدئوی به قتل رسیدن «جورج فلوید»، سیاهپوست آفریقایی-آمریکایی، به دست یک افسر پلیس سفیدپوست در مینیاپولیس، در فضای مجازی پخش شد، اعتراضات بسیاری در داخل و خارج از آمریکا به راه افتاده است. 
در داخل آمریکا، شهرهای مختلف در این کشور به صحنه اعتراضات سراسری به مرگ این سیاهپوست و دیگر تبعیض ها علیه اقلیت رنگین پوست این کشور تبدیل شده است و ناآرامی ها در سراسر این کشور همچنان ادامه دارد. 
طبق گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، صدها نفر در اوایل هفته جاری در مینه سوتا و دیگر شهرهای آمریکا بازداشت شدند و پلیس در شهرهای واشنگتن دی سی، نیویورک و دیگر شهرهای مهم آمریکا علیه معترضان از خشونت استفاده کرد.
طبق تحلیل خبرگزاری آسوشیتدپرس، نیروهای امنیتی آمریکا دستکم چهار هزار و ۴۰۰ نفر از معترضان به خشونت های پلیس در سراسر آمریکا را بازداشت کرده اند.
بر اساس گزارش شبکه تلویزیونی آمریکایی «KTLA» مستقر در لس آنجلس آمریکا، در پی این اعتراضات و ناآرامی های پیش آمده طی چند روز گذشته حداقل یازده نفر کشته شده اند. 
اما در خارج از آمریکا نیز مردم کشورهای مختلف به قتل این مرد سیاهپوست، دست به اعتراض زده اند و با اعتراضاتی که در آمریکا در جریان است، اعلام همبستگی کرده اند. 
به نوشته وبگاه وال استریت ژورنال، کشورهای متحد آمریکا با تظاهرات علیه قتل جورج فلوید اعلام همبستگی کرده اند و رقیبان ایالات متحده نیز از واکنش مقامات آمریکایی به ناآرامی های اخیر انتقاد کرده و رهبری جهانی واشنگتن را زیر سؤال برده اند.
به نوشته این روزنامه آمریکایی، از انگلیس تا نیوزیلند، هزاران نفر به خیابان ها ریختند تا از اعتراضات در آمریکا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری