بیان ویژگی های مسجد تراز در رادیو معارف، ایراد خطبه ائمه جماعات در فضای مجازی با تعطیلی مساجد در آمریکا و برگزاری مسابقه اینترنتی «امامت، بنیان مهدویت» ازجمله اخبار حوزه مسجد در ششم فروردین ماه ۹۹ است.

به گزارش خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان ، آنچه در ادامه می آید مروری است بر مهمترین اخبار این حوزه در ششمین روز از فروردین ماه ۹۹:
پخش اذان از مساجد آلمان برای روحیه دادن به مردم در قرنطینه
به نقل از «دیلی صباح» ، مسجد «مرکز» ( Merkez ) در شهر «دویسبورگ» واقع در غرب آلمان هر روز عصر زمانی که کلیساها برای روحیه دادن به مردمی که در قرنطینه هستند ناقوس های خود را به صدا درمی آورند اذان را از بلندگوهای خود پخش می کند.
این یک اقدام مشترک برای نشان دادن همبستگی میان پیروان ادیان مختلف در زمانی است که همه مکان های عبادی به خاطر شیوع ویروس کرونا باید بسته بمانند تا از شیوع این بیماری جلوگیری شود.
 «هلیا چیلان»، رئیس انجمن منطقه ای اتحادیه اسلامی-ترکی امور مذهبی در آلمان در این باره گفت: طرح ابتکاری کلیساها مسلمانان را هم تشویق کرد تا دست به این اقدام خوشایند بزنند.
وی افزود: کلیساهایی که در همسایگی ما قرار دارند از ما خواستند تا در صورت تمایل هر روز عصر در این طرح که نشانه همبستگی میان جوامع مختلف است شرکت کنیم.
چیلان همچنین گفت: ما فکر کردیم که می توانیم از طریق پخش اذان به شیوه ای معنوی از مسلمانانی که در قرنطینه خانگی هستند،حمایت کنیم.
رئیس انجمن منطقه ای اتحادیه اسلامی-ترکی امور مذهبی در آلمان افزود: ما در شرایط اضطراری هستیم و می خواهیم روحیه مردم با بالا ببریم و آنها را قوی کنیم.
علاوه بر مسجد «دویسبورگ» مساجد دیگری از جمله یکی از مساجد هانوفر هم شروع به پخش اذان در هر عصر برای شرکت در این طرح کرده اند.
مسابقه اینترنتی «امامت، بنیان مهدویت» به همت مسجد جامع غدیر خم برگزار می شود ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار